Bravčové mäso s chrupavkou a kolagénom

Kód: 7674/1 K 7674/0-4 Zvoľte variant
€3,90 €1,90 od €1,90 €3,25 bez DPH €1,58 bez DPH od €1,58 bez DPH €0,39 / 100 g €0,48 / 100 g
Dostupné do týždňa Dostupné do týždňa Zvoľte variant
Variant

Obsah: Bravčová svalovina, bravčové srdce, bravčový hrtan, bravčové pľúca, bravčové ohrýzky 

Váha balenia: 400g / 1kg

Detailné informácie

Podrobný popis

Bravčové mäso je v našich končinách veľmi obľúbené a to nie len vďaka dobrej dostupnosti, ale aj pre jeho vlastnosti. V porovnaní s hovädzinou je bravčovina tučnejšia a má vyššiu energetickú hodnotu. Aj keď v porovnaní s ostatnými druhmi mäsa je bravčové o čosi chudobnejšie na vitamíny a minerály, obsahuje dostatočné množstvo vitamínov skupiny B a minerálov - zinok, horčík a draslík. Bielkoviny v bravčovine sú ťažšie stráviteľné, ako napr. v hydine alebo rybách. Veľkým plusom bravčoviny je však vyšší podiel tuku, ktorý dodává telu potrebnú energiu a zvyšuje vstrebateľnosť vitamínu A, ktorý sa nachádza napr. v mrkvi.
Hlavnou zložkou bravčového mäsa s chrupavkou a kolagenom je chudá bravčová svalovina.
Okrem svaloviny obsahuje tento balíček aj srdce, pľúca, hrtan a ohryzky. Zjednodušene povedané, hrtan je začiatok dýchacej trubice, ktorý je tvorený prevažne chrupavkami a má trubicovitý tvar. Chrupavky sú obalené okolitými krátkymi svalmi. V zložení hrtana prevažujú predovšetkým chrupavkové štruktúry a preto je veľmi vhodný pre psy v raste alebo naopak pre starších psíkov s pohybovými ťažkosťami. Bravčové srdce je svojou štruktúrou svalovina s výborným aminokyselinovým zložením a vyšším obsahom taurínu, ktorý je dôležitý pre dobrý zrak a nervový systém. Srdcový sval obsahuje aj dôležité minerály ako je draslík, fluór, fosfor, horčík, jód, kobalt, mangán, meď, selén, vápnik, zinok a železo. Pľúca sú vďaka obsahu vzduchu objemné, ale nedodávajú príliš veľa energie, takže psíka dobre zasýtia. Pľúca a ohryzky taktiež obsahujú väčšie množstvo chrupaviek.
Chrupavky sa skladajú z kolagénových vlákien, ktoré obsahujú glukosaminoglykanoly, chondroitín a kyselinu hyaluronovú. Obsahují aj vápnik, ale v porovnaní s kosťami nižšie množstvo. Skrmovanie chrupaviek je mimoriadne prospešné na stav zubov, pretože zviera je nútené prežúvať. Bravčové chrupavky obsahujú všetky živiny nevyhnutné pre zdravý vývin kĺbov a chrupaviek v najprirodzenejšeja najlepšie stráviteľnej forme.

Vhodný pre:
Balíček sa hodí pre všetky vekové kategórie psov. Začiatočníkom môžeme chudú bravčovú svalovinu zaradiť do jedálnička ku koncu druhého týždňa BARFovania. Vďaka vyššiemu obsahu tuku je tento balíček veľmi vhodný pre psov, ktorí potrebujú pribrať na váhe a tých, ktorí potrebujú doplniť energiu z dôvodu športu alebo v zimnom období. Zdravým psom môžeme podávať bravčové mäso 2x týždenne.

Nevhodný alebo menej vhodný pre: 
Bravčové mäso nie je vhodné u psov s ochorením pečene, obličiek, pankreasu a ani pri hnačkách alebo iných tráviacich problémoch. Vďaka vyššiemu obsahu tuku sa bravčové mäso neodporúča podávať psom na redukčnej diéte.

Tento balíček neobsahuje kosti, je nutné to teda zohľadniť pri zostavovaní jedálnička.

Balenie
Mleté surové mäso určené na kŕmenie psov a iných domácich šeliem. Výhodou plochého PE/PP obalu je dobrá skladovateľnosť (zaberá v mraziaku minimum miesta) možnosť celkom ľahko z neho odlomiť a rozmraziť len časť. Všetky použité suroviny sú v potravinárskej kvalite.

Analytické hodnoty: 
vlhkosť 61,9%, bielkoviny 16,8%, sacharidy 0%, tuky 19,7%, vláknina 0%, popol 1,6%

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: