Černucha siata - čierna rasca jemne mleté výlisky

Kód: 9562
€3,90 €3,25 bez DPH €0,26 / 50 g
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
31.5.2024

Jemne mleté výlisky Černuchy siatej veľké množstvo živín a účinných látok (literatúra uvádza až cez sto typov), sú to napríklad tieto:

Alanín, Arginín, Kyselina askorbová, Asparagín, Campesterol, Karvon, Cymeň, Cystín, Kyselina dehydroaskorbová, Kyselina eikosadienová, glutamová, Glycín, Železo, Isoleucín, Leucín, D-Limonén, Kyselina linolová, Linolínová lipáza , kyselina olejová, kyselina palmitová, fenylalanín, fytosteroly, draslík, beta-sitosterol, alfa spinasterol, kyselina stearová, st thymochinón, tryptofán, tyrozín.

Obsah balenia: 750g

Detailné informácie

Podrobný popis

Obsahuje: Bielkoviny - 33%. Tuk - 13%, z toho 3,2% mononenasýtené MK a 7,8% polynenasýtené MK. Vláknina - 11%. Sacharidy - 35%. Popol - 6%. Vlhkosť - 9%.

Charakteristika: Černucha siata (Nigella sativa), ľudovo čierna rasca, je jednoročná bylina z čeľade iskerníkovitej pochádzajúca pôvodne z juhozápadnej Ázie. V súčasnosti je široko rozšíreným druhom v oblasti severnej Afriky, cez Blízky východ až po Indiu. V ČR je Černucha pestovaná ako okrasná letnička a len vzácne splaňuje v prírode. Z rastliny sa využívajú predovšetkým jej semená, ktoré sa dajú použiť ako korenie, ale predovšetkým majú silné zastúpenie v liečiteľstve. Najväčšiu popularitu má Černucha v Arabských krajinách, kde je hojne používaná v širokom meradle.

Výlisky z Černuchy siatej, ktoré ponúkame, sú vedľajším produktom pri lisovaní oleja zo semien za studena - bez predohrevu. Neopomenuteľným prínosom je okrem iného aj vyšší obsah zvyškového oleja, ktorý je zastúpený cca v 12 - 14% a napomáha proti vonkajším cudzopasníkom - kliešte, blchy, a iné. po rascovej silicu.

Možnosti použitia pre psov: Najväčšou devízou výliskov z Černuchy siatej (Čiernej rasce) sú špecificky účinné látky v nich obsiahnuté, ktoré majú široké pole pôsobnosti na zdravie zvierat, a to:

  • Vďaka obsahu alkaloidu Nigellinu, majú podporný vplyv na činnosť pečene aj obličiek.
  • Silné vnútorné antiparazitikum - odstraňuje črevné parazity.
  • Obmedzujú výskyt vonkajších cudzopasníkov.
  • Detoxikujú organizmus a tým stabilizujú metabolizmus látok v tele.
  • Pôsobí proti niektorým vírusom.
  • Silné prírodné antibiotikum - ničí baktérie, plesne aj kvasinky.
  • Prispievajú k aktivácii tvorby bielych krviniek.
  • Majú spazmolytické účinky - protikŕčové, pri bolestiach žalúdka a pri črevných problémoch.
  • Obsiahnuté látky thymochinón a α-hederín preukázali výrazne podporné protirakovinové účinky.

Dávkovanie a použitie:

3 - 6 g / 5 kg hmotnosti psa / deň /. Horná hranica je skôr nárazová (na niekoľko dní) pre akútne prípady - výskyt črevných parazitov, ai. Spodná ako preventívna (na týždne až mesiace), pre pravidelnejšie podávanie v krmive - porucha činnosti pečene či obličiek, podpora onkologickej medikácie, prevencia proti kliešťom a blchám, podpora imunity ai. U veľkých psov odporúčam neprekračovať dávku cca 40 g/deň. Rozdeľte dennú dávku vždy aspoň na dve dávky do každého kŕmenia. Ideálne na mäso alebo konzervy. Granule treba navlhčiť, aby sa prášok na ne nalepil a pes ho kompletne zožral. Je možné kombinovať aj s inými doplnkami stravy.

Mleté výlisky Čiernej rasce je vhodné zaraďovať do kŕmnej dávky postupne, aby si na ne pes zvykol, obzvlášť pri vyšších denných dávkach. Mleté pokrutne z Černuchy je možné kŕmiť v nižších dávkach dlhodobo. Odporúča sa začať s pridávaním na jar pri výskyte parazitov a podávať celú sezónu ich výskytu. Odporúčam kombinovať s našim kvasničným Naturál repelentom. Nielenže táto kombinácia chráni proti cudzopasníkom, ale dodá aj mnoho potrebných živín organizmu psa. Vzhľadom na nižší obsah oleja je možné výlisky podávať dlhodobo aj psom so sklonmi k obezite.

Skladovanie a spotreba: Skladujte sypkú surovinu hlavne v suchu, v šere, pri teplote najlepšie do 20 °C. Neklaďte vrecia, alebo vrecká na betón, kachle, železo a iný dobre vodivý materiál. Majte ich na drevené (napr. palety), alebo silnejšej kartónovej podložke, ktorá ho odizoluje od podlahy. Môže inak dôjsť vplyvom rozdielnych teplôt k zrážaniu vlhkosti v mieste dotyku a následnému zaplesneniu.   Spotrebujte najlepšie do 6 mesiacov od zakúpenia.

Dodatočné parametre

Kategória: Mlsavé doplnky
Hmotnosť: 0.75 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: