Chondro ball

Kód: 8904/1 8904/10 Zvoľte variant
€0,99 €8,50 od €0,99 €0,83 bez DPH €7,08 bez DPH od €0,83 bez DPH €0,99 / 1 ks €0,85 / 1 ks
Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant
Môžeme doručiť do:
25.4.2024 25.4.2024 Zvoľte variant

Kolagénová guľa s chondroprotektívami, to je kompletná a veľmi silná výživa kĺbov, väzov a šliach pre psov. Obsahuje vo vysokej miere všetky stavebné zložky potrebné na tvorbu, regeneráciu a udržanie zdravej kĺbovej chrupavky a väzov. Zosilnený účinok s prídavkom MSM proti bolesti a Vitamínu C pre účinnejšie využitie protektív - ochranných látok. Samotná Kolagénová guľa má unikátnu chutnosť a zožerie ju každý pes aj po žrádle. Možno použiť aj ako zdravú maškrtu.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Kolagénová guľa s chondroprotektívami, to je kompletná a veľmi silná výživa kĺbov, väzov a šliach pre psov. Obsahuje vo vysokej miere všetky stavebné zložky potrebné na tvorbu, regeneráciu a udržanie zdravej kĺbovej chrupavky a väzov. Zosilnený účinok s prídavkom MSM proti bolesti a Vitamínu C pre účinnejšie využitie protektív - ochranných látok. Nepostrádateľný doplnok pre: Šteňatá aj dospelé psy predovšetkým stredných, veľkých a obrích plemien, psy vo vysokej záťaži a psích seniorov. Všetky suroviny sú vo vysoko stráviteľnej kvalite. Samotná Kolagénová guľa má unikátnu chutnosť a zožerie ju každý pes aj po žrádle. Možno použiť aj ako zdravú maškrtu.

Obsah surovín: Základ tvorí extrudovaná zmes krmiva Hovädzie roastbeef a tepelne upravená ryžová múka. Ďalej potom: Hovädzí kolagén vločkovaný, Hovädzí kolagén hydrolyzovaný, Rybí tuk, Sušené vajcia, Múčka z vaječných škrupín, Krilová múčka, Glukosamín sulfát, MSM, Pečeňový proteín, morská riasa Kelpa, Vitamín C, Chondroi

Obsah základných živín v zmesi: Bielkoviny 30%, Tuk 12%, Škrob 3,5%, Popol 9%, Vláknina 2,5%, Vlhkosť 18%.

Obsah účinných látok v jednej guli / 30 g: Kolagén hovädzí vločkovaný - 3250 mg, Hydrolyzovaný hovädzí kolagén - 2700 mg, Vápnik organický - 1250 mg, Glukosamín sulfát - 1230 mg, MSM - 1200 mg, Fosfor organ 450 mg, Chondroitín sulfát - 250 mg, Jód - 2,5 mg.

Charakteristika: Naša kolagénová guľa Chondro Ball je chondroprotektívna zmes ( látky podporujúce tvorbu a regeneráciu buniek chrupaviek a kostí). Základom účinných chondroprotektívnych látok v guli je naša dlho vyrábaná a aj v praxi dobre odskúšaná sypká zmes Chondro 4Dogs. V jednej guli s priemerom 35 mm a hmotnosťou 30 g je toľko protektívnych živín, koľko akútne potrebuje pes na každých svojich 10 kg váhy. Toto množstvo je teda plne dostačujúce nielen pre prevenciu výživy a ochrany kĺbových chrupaviek, ale aj pre začínajúce bolestivé prípady. Naša Kolagénová guľa Chondro Ball vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje lubrikáciu kĺbovej tekutiny, predchádza problémom s kĺbmi a pomáha už pri vzniknutých pohybových problémoch u psov. Zmes obsahuje všetky dôležité látky, ktoré sa v kĺboch, spojivových tkanivách a chrupavke bežne vyskytujú. Prítomný vitamín C a MSM ešte viac zvyšujú zabudovanie týchto látok do kĺbového aparátu. Celý obsah je teda skladaný tak, aby bola zaistená maximálna účinnosť a tiež vzájomná podpora jednotlivých živín medzi sebou pre dosiahnutie maximálneho výsledku. Kolagénová guľa má výraznú chuť po surovinách, vôňa je mäsovo olejnatá a psy ju veľmi ochotne prijímajú aj po žrádle alebo v strese a iných nepriaznivých podmienkach.

Význam jednotlivých zložiek v zmesi:

  • Kolagén hovädzí vločkovaný - Unikátne doplnkové krmivo z veľmi jemných vločiek, technologicky upraveného črevného kolagénu, ktorého stráviteľnosť je cez 87%! Vločky obsahujú vysoké množstvo kolagénnych bielkovín z prirodzeného zdroja kolagénu. Kolagénové vločky majú okrem toho aj veľmi vysoký obsah minerálnych látok (železo, horčík, mangán, fosfor, ai) a nepostrádateľný aminokyselín.
  • Hydrolyzovaný hovädzí kolagén - je hydrolyzovaná kolagénna bielkovina, ktorá je hydrolýzou štiepená až na základné peptidy (aminokyseliny). Veľmi malá veľkosť týchto peptidov (pod 2000 daltonov) predurčuje ich vysokú stráviteľnosť a využiteľnosť (cez 95%) pri zabudovaní do chrupavkového tkaniva. Tento typ kolagénu tvorí základnú stavebnú hmotu spojivových tkanív, teda chrupaviek, väziva a šliach. Je veľmi odolný v ťahu, preto je dôležitým prvkom na spevnenie celého pohybového aparátu. Kolagén sa vyskytuje aj v kostiach a koži.
  • Glukosamín sulfát - je to najpoužívanejšia látka v kĺbovej výžive. Je to zdroj Glukosamínu, látky prirodzene sa vyskytujúce v kĺbových chrupavkách. Glukosamín je v organizme východiskovou surovinou pre syntézu kyseliny hyalurónovej obsiahnutej v kĺbovom maze a pre syntézu Proteoglykánov - základných stavebných kameňov chrupavky. Tie tvoria s kolagénom pevnú, ale pružnú hmotu chrupavky. Glukosamín sulfát spoločne s Chondroitin sulfátom zodpovedá za regeneráciu kĺbových chrupaviek a tkanív, tým aj za zlepšenie pohyblivosti zvieraťa.
  • MSM - Methylsulfonylmetán je zdrojom organickej síry ( 34 % ) a nachádza sa vo všetkých typoch kolagénnych vlákien. Je dôležitý – nutný pre správne začlenenie kolagénu v chrupavkách. MSM sa podieľa aj veľmi významnou mierou na obmedzení bolestivosti kĺbov - pre psa ide o prirodzené analgetikum. Má výrazné antioxidačné a detoxikačné účinky, čím prispieva k odbúraniu poškodeného tkaniva aj k potlačeniu bolesti – má protizápalový účinok. Priaznivo tiež pôsobí na vzhľad kože, srsti a pazúrov. Jeho účinnosť sa taktiež podstatne zvyšuje v kombinácii s vitamínom C.
  • Vitamín C ( kyselina L-ascorbová ) - významne podporuje stavebné funkcie v metabolizme Chondroitín sulfátu a MSM. Podporuje tvorbu bielych krviniek, ktoré majú veľký význam v imunite psa. Vitamín C má tiež vysoký antioxidačný účinok.
  • Chondroitín sulfát - ide o polysacharid, ktorý pozitívne ovplyvňuje metabolickú rovnováhu chrupaviek. Prispieva k udržaniu pružnosti a pohyblivosti kĺbov. Podporuje aj využitie vápnika a fosforu v tele. V súčinnosti s vitamínom C sa výrazne zvyšuje jeho účinnosť. Aj malé množstvo Chondroitínu, v spoluúčasti s ostatnými vyššie uvedenými látkami, má veľký vplyv na ochranu chrupavkového tkaniva.
  • Arktický Krill - Krill je súhrnné označenie pre malé morské kôrovce žijúce vo svetových oceánoch predovšetkým v polárnom páse. Je vynikajúcim zdrojom: Vysoko stráviteľných bielkovín. Vitamínov rozpustných v tukoch ( D, E, K, A ). Karotenoidov Kantaxantínu a Astaxantínu - sú to silné prírodné farbivá a antioxidanty. Betakaroténu - ide o provitamín vitamínu A a taktiež významný antioxidant a prírodné farbivo. Hydrolytických enzýmov - štiepia tuky s obsahom fosforu ( fosfolipidy ), proteíny, nukleové kyseliny a cukry. Nenasýtených mastných kyselín Omega 3 a 6. Antioxidantov a predovšetkým látok podporujúcich výživu kĺbov, šliach a väzov.
  • Sušené vajcia - Vysoko stráviteľná, sušená zmes žĺtkov a bielkov v prirodzenom pomere. Pre psov má preukázateľný, veľmi pozitívny vplyv na zvýšenie vlastnej imunity. Dôležitý zdroj širokého spektra živín, kde mnohé z nich sú synergentné (podporujúce) s inými živinami. Sušené vajcia majú najvyváženejší obsah nutrične významných látok zo všetkých prirodzených surovín vhodných pre psov. Straviteľnosť je cez 98%! 
  • Sušný žĺtok - Unikátny, vysoko stráviteľný a bohatý zdroj živín pre šteňatá i dospelých psov. Vynikajúci doplnok stravy aj pre chorých a starých psov - mnohokrát vráti psa späť do života! Radíme ho preto do všetkých významných doplnkov výživy pre psov.

Možnosti použitia kolagénových gulí Chondro Ball: U šteniat veľkých a obrích plemien je možné začať pridávať kolagénové gule už od 4-6 týždňa veku, kedy pozvoľna začína osifikácia bedrového kĺbu. Po túto dobu nezaťažujte šteňa vyššou záťažou - napr. skoky z výšok na zem (z auta, z pohovky, stoličky, atď.), ani nadmerne dlhými vychádzkami, dlhodobým počas, ai. Kolagénové gule umožňujú veľmi jednoduché a pohodlné dávkovanie. Ideálne je podávať gule medzi kŕmnymi dávkami, ale nič sa nestane, keď ich pes dostane aj pri/po kŕmení. Rovnako tak je možné gule podávať pri kŕmení mäsom alebo do varenej zeleniny, ryže, cestovín, mäsových konzerv, atď.

Dávkovanie:
Akútne:
Pri bolestivosti kĺbov alebo už poškodených chrupavkách, či u psov vo vysokej záťaži: Na 8 kg hmotnosti psa / 1 ks gule / deň.
U veľkých psov nad 50 kg/8 ks/deň. U malých plemien do 10 kg/1 kus/deň.
U starých psov s významne poškodeným kĺbovým aparátom podávajte trvalo akútnu dávku.
Pri akútnych problémoch platí, že viac je lepšie.

Preventívne:
1 ks gule / 10 kg / deň. Nad 50 kg / 6 ks / deň.
U veľkých a obrých plemien psov je vysoké riziko poškodenia kĺbového aparátu vďaka ich hmotnosti, často aj genetike. Tieto veľké plemená by mali trvalo dostávať kĺbovú výživu ako doplnok krmiva najneskôr od 6 mesiacov života! Rovnako také riziko je aj u stredných plemien, ak sú vo vysokej záťaži - šport, výcvik, ai.
Preventívne podávajte asi 3 - 4 mesiace, potom je možná (nie však nutná) prestávka na cca mesiac a prípravok opäť začnite podávať. U starých psov, šteniat či psov s poškodením chrupaviek podávajte stále, bez prestávok.

Dobré vedieť: Pri drahých kĺbových zmesiach je veľmi často uvádzané nízke dávkovanie a to predovšetkým z komerčného dôvodu, aby zmes vyzerala, že aj napriek svojej vysokej cene vydrží chovateľovi dlho. Bohužiaľ to ale psovi príliš neprospeje, pretože dávky sú často na prahu pozitívneho účinku a tak sa na zdraví psa prejavia až za dlhú dobu. Naše dávkovanie vychádza z poznatkov reálnej praxe v kĺbovej výžive a tak uvádzame dávky, ktoré sú účinné už po kratšom čase užívania.
Prípadný omyl v dávkovaní (pri vyššej jednorazovej dávke o pár kusov) psovi kolagénovej gule nijako neuškodí. Ide o produkt z prírodných surovín, ktoré nie sú ani vo vysokej dávke pre zviera toxické. Len pri veľmi vysokej dávke, napr. nekontrolovateľným požitím psom, môže mať pes dočasne plynatosť alebo hnačku z nadbytku bielkovín.

Skladovanie a spotreba: Skladujte v dobre uzavretom, nepriedušnom PVC obale, v suchu, šere a chlade, bez rázového striedania teplôt - môže sa kondenzovať voda na stenách obalu a výrobok splesnivieť. Nevystavujte ho ani vysokým teplotám napr. v aute alebo na priamom slnku. Pri vysokých teplotách (nad cca 28 °C) výrobok mäkne. Psovi toto ale nevadí a môže guľu skonzumovať.
Spotrebujte najlepšie do 3-4 mesiacov od zakúpenia pri skladovaní do 10 °C. Uchovávajte gule dlhodobo najlepšie v chladničke, len menšiu časť, ktorú rýchlo (do cca 30 - 40 dní) spotrebujete si nechajte mimo nej. Pri skladovaní mimo chladničky v teplom ročnom období ( leto ) spotrebujte ideálne do 60 dní, podľa teplotných podmienok. V zimnom období v nevykurovanej miestnosti spotrebujte do 5 - 6 mesiacov, do nástupu okolitých teplôt nad 18 ° C, alebo dajte do chladničky. Týždenný pobyt na závodoch aj v horúčave výrobku neuškodí, pokiaľ je ideálne v papierovom obale. Nevystavujte ho ale priamemu slnečnému žiareniu!
Pozor v letnom období na ponechanie výrobku na priamom slnku. Pri dlhšom pôsobení (hodina a viac) môže dôjsť k zapareniu, predovšetkým v PVC obaloch a úplnému znehodnoteniu produktu - pes ho nebude chcieť žrať. Dbajte na to, aby výrobok bol vždy v tieni. V takých prípadoch, kedy sa očakávajú vysoké teploty ( nad 30 ° C ) sú ideálne papierové obaly, ktoré "dýchajú" a nezvyšujú enormne vnútornú teplotu výrobku.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: