Lecitín tobolky 1.325mg

Kód: 9547
€10,39 €8,66 bez DPH €0,10 / 1 ks
Skladom (3 ks)
Môžeme doručiť do:
26.6.2024

Lecitín v tobolkách vo vysokej čistote a koncentrácii, 2x filtrovaný.

Lecitín je nepostrádateľný doplnok výživy každého aktívneho psa od ranných šteniat až po veľmi staré psy. Jeho nedostatok môže byť príčinou mnohých ťažko definovateľných zdravotných i duševných ťažkostí psa - únava, apatia, nezáujem o výcvik, ai. Predovšetkým u starých psov je veľmi významným pomocníkom v udržiavaní ich kondície a celkového zdravia v rámci možností k veku. U dojčiacich súk môže pomôcť znížiť viskozitu materského mlieka a zlepšiť jeho priechodnosť mliečnymi kanálikmi. Veľmi dôležitý doplnok stravy pre psov vo vysokej záťaži. Lecitín podporuje využitie Silymarínu ( výťažok z Pestreca mariánskeho ) v organizme.

Obsah balenia: 100 toboliek á 1.325mg

Detailné informácie

Podrobný popis

Zloženie: Sójový Lecitín 98% - z geneticky neupravenej suroviny. Neobsahuje proteíny (bielkoviny) zodpovedné u sóje za alergické reakcie! Obsah živín: Bielkoviny - 0 %, tuky - 53 %, z toho nasýtené mastné. kyseliny- 23 %, sacharidy - 8 %, vláknina - 0 %.

1 tobolka obsahuje: Bielkoviny - 0 %, tuky - 53 %, z toho nasýtené masť. kys.- 23 %, kyselina linolová - 359 mg, sacharidy - 8 %, vláknina - 0 %. Voda - 1%.

Energetická hodnota v 100 g: 12,3 Mj = 2940 kj

Charakteristika: Lecitín, ktorého názov vznikol zo starogréckeho lekithosu, čo znamená žĺtok, je klasický názov pre fosfatidylcholín a spoločný výraz pre všetky lipidy, presnejšie fosfolipidy, ktoré sú zložené z mastnej kyseliny, glycerolu, kyseliny fosforečnej a cholínu. Tie sú zložkou vonkajšej bunkovej membrány živočíchov a rastlín. Lecitín je sprievodnou látkou tukov a mastných kyselín a obzvlášť hojne sa nachádza vo vaječných žĺtkoch a bunkách semien rastlín. Lecitín dovoľuje emulgovať (zmiešať) tuky a vodu a je teda dôležitým prírodným tenzidom (emulgátorom) pre potraviny a krmivo. V Európskej únii je lecitín povolený ako prídavná látka do potravín (E 322). V medicíne a kozmetike býva tiež využívaný ako aditívum, v dietológii ako potravinový doplnok. Lecitínové produkty, ako extrakt zo sójových bôbov, alebo vajec, obsahujú v závislosti od zdroja, vedľa lecitínu na vylepšenie, aj ďalšie fosfolipidy ako sfingomyelín a glykolipidy. Aj tieto skupiny látok majú podobné vlastnosti ako lecitín a tiež sa používajú ako emulgátory.

Najväčšiu koncentrácia prírodného lecitínu je možné nájsť u cicavcov v pečeni, mozgu, pľúcach, srdci, v svalovom tkanive a krvnej plazme. Významný obsah lecitínu je predovšetkým v žĺtku vajec, a to asi 10%. Pre potravinárske a kŕmne využitie sa Lecitín získava najviac zo sójových bôbov (obsahujú 2% Lecitínu), z repky a slnečnice. Lecitín je nepostrádateľný podporný prostriedok na využitie Silymarínu ( výťažok z Pestreca mariánskeho ) v organizme.

Účinok lecitínu na organizmus všeobecne:

  • Účastní sa aktívne ako anabolické výmeny lipidov - syntéza a rozdeľovanie lipidov, tak aj katabolické výmeny tukov - výstavba a prestavba lipidov.
  • Lecitín je podstatný pre tvorbu biomembrán.
  • Keďže je tuk nerozpustný vo vode, napomáha tráveniu tukov v tele - rozbúrava tukové kvapky, micely.
  • Podieľa sa na exporte mastných kyselín z pečene do organizmu k ďalším metabolickým pochodom. Nedostatok lecitínu spôsobuje stučnenie pečene.
  • Výrazne zvyšuje využitie niektorých účinných látok v tele, ktoré sú nerozpustné vo vode - napr. silymarín, extrakt z Pestreca mariánskeho.

Špecifický účinok lecitínu na organizmus:

   • Lecitín je so svojimi nenasýtenými kyselinami významným odporcom cholesterolu. Asi 60% mastných kyselín v lecitíne je tvorených kyselinou linolovou - patriacou do skupiny tzv. Omega-6 mastných kyselín.
   • Lecitín pomáha stabilizovať rovnovážny pomer medzi LDL (low density lipoproteín - nízkodenzitný lipoproteín, označovaný tiež ako "zlý cholesterol" - pohlcuje cholesterol dovnútra buniek tkanív) a HDL (high density lipoproteín - vysokodenzitný lipoproteín, tzv. "dobrý cholesterol" - spätne transformuje cholesterol z tkanív do pečene, kde je ďalej metabolizovaný - využívaný pre organizmus).
   • Posilňuje účinne imunitu. Pri jeho dostatočnom množstve v tele sa významne zvyšuje aktivita makrofágov (imunitné bunky, ktoré pohlcujú cudzorodé častice a mikroorganizmy) a zároveň takmer dvojnásobne sa zvyšuje počet lymfocytov (biele krvinky kľúčové pre fungovanie imunitného systému).
   • Lecitín podporuje vďaka obsahu cholínu a inositolu (aminokyseliny) liečbu chorých pečene.
   • Harmonická rovnováha lecitínu, kyseliny žlčovej a cholesterolu v žlči je nutným predpokladom na to, aby sa zabránilo vzniku žlčových kameňov.
   • Vďaka svojej schopnosti prečisťovať cievy, znižovať krvný tlak, je dôležitý ako prevencia proti mozgovým príhodám.
   • Lecitín sa zúčastňuje ako pozitívny pomocný prostriedok na hojivom procese.
   • Podporuje dobrý zdravotný stav u starších jedincov – seniorov.
   • Pri záťaži účinkuje lecitín ako energetický zdroj pre svaly a mozog. Doba zotavenia po telesnej námahe sa vďaka nemu výrazne skráti.
   • Fosfatidylcholín obsiahnutý v lecitíne je dôležitou zložkou hlienovej vrstvy v hrubom čreve. Tento hlien vytvára ochrannú vrstvu, ktorá chráni stenu čreva pred nežiaducimi kolóniami baktérií.

  Možnosti použitia: Ako nepostrádateľný doplnok výživy každého aktívneho psa od ranných šteniat až po veľmi staré psy. Jeho nedostatok môže byť príčinou mnohých ťažko definovateľných zdravotných i duševných ťažkostí psa - únava, apatia, nezáujem o výcvik, ai. Predovšetkým u starých psov je veľmi významným pomocníkom v udržiavaní ich kondície a celkového zdravia v rámci možností k veku. U dojčiacich súk môže pomôcť znížiť viskozitu materského mlieka a zlepšiť jeho priechodnosť mliečnymi kanálikmi. Veľmi dôležitý doplnok stravy pre psov vo vysokej záťaži.

  Dávkovanie a použitie:

  Preventívne: 1-2 tobolky/deň. 

  Psi vo vysokej záťaži: 4 - 8 tobolky. Maximálne však 10-12 toboliek Lecitínu denne. Vyššia hodnota by mohla mať preháňavé účinky.

  Celodenné množstvo Lecitínu rozdeľte rovnomerne do každej kŕmnej dennej dávky, Určenú dávku Lecitínu pridajte do mäsa alebo granúl. Leciti má dobrú priľnavosť ku krmivu a vysokú chutnosť, takže pes ho väčšinou bezozbytku vyžerie. Je možné ho zamiešať aj do ďalších doplnkov stravy - sušené vajcia, vodné riasy, kvasnice, zelenina, cestoviny, atď. U Lecitínu platí, že viac znamená lepšie, preto ak znáša pes danú dávku Lecitínu dobre a je v extrémnej záťaži, potom je možné primerane aj pridať (cca o 1 - 2 g / 10 kg). Platí to aj pre obdobie, kedy je pes vo vypätých situáciách - intenzívny výcvik a tréning, dlhodobé preteky, celodenné výstavy, lovecké celodenné aktivity, ai. Ale aj u chorých psov a psích seniorov, pre udržanie ich mentálneho i fyzického zdravia - tu ale s vzhľadom na ich zdravotný stav - predovšetkým zažívacieho ústrojenstva a fyzickú kondíciu.

  Skladovanie a spotreba: Skladujte v suchu a chlade do cca 18 ° C, bez slnečného žiarenia a rázového striedania teplôt - môže sa kondenzovať voda na stenách a Lecitín splesnivieť. Ak sa vám to stane, ďalej ho nepoužívajte a celé balenie vyhoďte. Spotrebujte najlepšie do 6 mesiacov od zakúpenia.

  Dodatočné parametre

  Kategória: Mlsavé doplnky
  Hmotnosť: 0.2 kg

  Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

  Nevypĺňajte toto pole:

  Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

  Nevypĺňajte toto pole: