Multivitamín Ultra Forte tobolky 710mg

Kód: 9556
€14,49 €12,08 bez DPH €0,16 / 1 ks
Skladom (3 ks)
Môžeme doručiť do:
29.4.2024

Obsah: 2x vyšší obsah Biotínu, Zinku, Vápnika, Horčíka, komplexu Vitamínov B, vitamínu C, D3 a Metionínu ako u iných, obdobných zmesí. V organickej, vysoko vstrebateľnej forme pre telo psa. V kapsuliach pre ľahké dávkovanie. V potravinárskej kvalite.

Na srsť, pazúry, kožu, ale aj kĺby a kosti

Veľkosť balenia: 90 toboliek á 710mg

Detailné informácie

Podrobný popis

Koncentrovaná, multivitamínová zmes živín, silne podporujúcich kvalitu srsti, kože, pazúrov a kĺbov. Zmes má 2x vyšší obsah Biotínu, Zinku, Vápnika, Horčíka, komplexu Vitamínov B, vitamínu C, D3 a Metionínu ako u iných, obdobných zmesí. Nedostatok väčšiny z týchto prvkov môže viesť k vypadávaniu srsti, svrbeniu pokožky, lyzínam na srsti, zápalom kože, zníženiu imunity a výkonu, poškodeniu kostrového skeletu, chrupaviek, atď. Všetky zložky sú v organickej, vysoko vstrebateľnej forme pre telo psa. V kapsuliach pre ľahké dávkovanie. V potravinárskej kvalite!

Zloženie:  Tokoferol - vitamín E, vitamíny skupiny B - B1 - Tiamín, B2 - Ryboflavín, B3 - Niacinamid, B5 - Pantotenan vápenatý, B6 - Pyridoxín, vitamín D3 - Cholekalciferol, Biotín - vitamín H, Citrát zinočnatý MSM - metylsulfónylmetán. Bez ďalších prísad ako sú konzervanty, posilňovače chuti, farbivá, protispekavé látky, ai.

Celkový obsah účinných látok v 1 tobolke: Vitamín E - 7100 µg, Vitamín B1 - 7100 µg, Vitamín B2 - 7100 µg, Vitamín B6 - 7100 µg, Niacinamid ¦B3 - 7100 µg, Pantoten 7 g, Vitamín D3 - 7100 µg, Vitamín C - 49 700 µg, Zinok - 9940 µg, Metionín - 4260 µg, Beta Glukán 142 mg, Colostrum - 142 mg, MSM - 284 mg.

Dávkovanie pre psov s hmotnosťou nad 10 kg  (u miniplemien pod 10 kg odporúčame radšej použiť produkt na srsť Multivitamín Forte - je slabší, a má tak vhodnejšie dávkovanie pre psy s nízkou hmotnosťou)

  • preventívne: 1 tobolka /deň
  • akútne: 1 tobolka/20 kg hmotnosti psa/deň

U psov s vysokou hmotnosťou ( nad 60 kg ) dajte max. 3 - 4 ks / deň - a to z dôvodu obsahu zinku, ktorý by mohol pôsobiť preháňavo.

Pri podávaní viacerých kapsúl za deň je nutné rozdeliť celodennú dávku na časti ku každému kŕmeniu! Nepodávajte celú dávku jednorazovo! To platí predovšetkým u väčších psov nad 40 kg. Je nutný stály prístup k vode. Neprekračujte príliš odporúčané dávkovanie - vysoké dávky môžu byť preháňavé.

Vzhľadom na synergiu ( spolupôsobenie ) všetkých prvkov, odporúčam podávať túto zmes spoločne s krmivom, ktoré obsahuje ďalšie látky podporujúce využiteľnosť niektorých zložiek zmesi - napr. tuk na využitie vitamínov rozpustných v tukoch ( A, E, D, K ). Rovnako tak je dobré spolu so zmesou pridávať ku krmivu (predovšetkým pri Barfovaní) aj lososový olej, ktorý vďaka vysokému obsahu nenasýtených mastných kyselín (predovšetkým linolovej a arachidovej) má veľmi významný (pritom v praxi dosť podceňovaný) vplyv pri prevencii či liečbe dermatóz - kožných ochorenie.

Skladovanie a spotreba: Skladujte v dobre uzavretom, nepriedušnom PVC obale, v suchu pri teplote do cca 25 °C, bez slnečného žiarenia a hlavne rázového striedania teplôt - môže sa kondenzovať voda na stenách PVC obalu a následne by sa mohol obsah znehodnotiť alebo aj splesnivieť . Spotrebujte najlepšie do 12 mesiacov od zakúpenia.

Charakteristika: Všetky vyššie uvedené prvky a látky patria k nepostrádateľným živinám v metabolizme psa. Každý z týchto prvkov má v ňom svoju nezameniteľnú úlohu a nedostatok ktoréhokoľvek z nich môže spôsobiť psovi nemalé problémy, keď sú často len ťažko definovateľné príčiny vzniku. Naša koncentrovaná zmes na srsť s vysokým obsahom Biotínu vám pomôže dorovnať obsah týchto živín v prípade ich deficitu, ktorý môže nastať napr. vysokou a dlhodobou záťažou psa pri vytrvalostnom športe alebo tréningu - ťažné psy. Predovšetkým potom pri oslabení organizmu z dôvodu chorôb, po úraze, podvýžive a pokročilom veku. Avšak najčastejšou príčinou deficitu dôležitých živín pre srsť psa býva nekvalitné, jednostranné alebo nekompletné krmivo.

Ale pozor! Jednostranným krmivom sa môže stať aj zdanlivo veľmi dobre vyzerajúce kŕmenie systémom Barf. A to pokiaľ je použitá na kŕmenie len čistá svalovina, bez ďalších vhodných doplnkov stravy psa - zelenina, kolagén, multispektrálne suroviny doplňujúce potrebné živiny - vodné riasy, kvasnice, morské plody, sušené vajcia, ryby, ai.

Význam a účinok niektorých dôležitých prvkov na srsť psa:

Biotín - vitamín B7 alebo tiež vitamín H (z nemeckého výrazu "Haar und Haut" - Vlasy a Koža). Je súčasťou mnohých živých buniek tela a slúži ako zdroj energie a stavebného materiálu pre bunku. Zasahuje do metabolizmu cukrov, tukov aj aminokyselín. Je významnou zložkou výživy pri cukrovke, kde zohráva významnú úlohu pri udržiavaní správnej hladiny cukru v krvi. Zo všetkých dostupných živín sa však najvyššou mierou podieľa na kvalite srsti, kože a pazúrov v súčinnosti so Zinkom, Metioninom a vitamínmi skupiny B. Má tiež veľký vplyv na kvalitu nosnej huby u psov. Biotín je veľmi drahá surovina a preto ju býva v zmesiach na srsť skôr menej. Poznámka: Naša zmes obsahuje veľmi vysoké množstvo Biotínu, vďaka nákupu od priamych výrobcov vo väčšom množstve, čím sme dosiahli na jeho oveľa nižšiu cenu, než ktorá býva na českom trhu.

Metionín - je jedna z dvadsiatich základných aminokyselín tvoriacich bielkovinové reťazce. Patrí medzi esenciálnou, tzn. že musí byť prijímaná v potrave, telo si ju nedokáže samo vyrobiť. Metionín je dôležitý pre biosyntézu bielkovín, cysteínu, kreatínu a karnitínu. Má špecifický zápach po sírovodíku vďaka obsahu síry. Metionín podporuje regeneráciu pazúrov, pokožky a predovšetkým srsti psa. Zlepšuje aj vstrebávanie zinku, čo je veľmi dôležité, pretože samotný zinok je zásadným prvkom v rastovom cykle srsti a folikuly (korienky) ho potrebujú pre rast nových chlpov. Zaujímavosť: Úplne jasne nebol zatiaľ objasnený princíp pôsobenia metionínu na rast srsti, ale štúdie predpokladajú, že štruktúru chlpu tvorí bielkovina (keratín), bohatá na sírne aminokyseliny, ktoré obsahuje aj metionín.

Zinok - je esenciálny (nevie si ho telo vytvárať) mikroprvok (tzv. stopový - aj veľmi malé množstvo je pre organizmus účinné). Jeho využiteľnosť z krmiva sa pohybuje okolo 10 až 50 %, podľa toho či sa spoločne so stravou dostávajú do tela látky podporujúce jeho vstrebateľnosť - napr. fytáty, Biotín, ai. Jeho význam v organizme spočíva v tom, že aktivuje množstvo enzýmov a tým sa zúčastňuje celého radu dôležitých reakcií v tele. Denná potreba zinku pre psa sa odhaduje na 10 až 25 mg podľa veľkosti. Za preháňavú dávku sa považuje jednorazové množstvo okolo 200 mg a za škodlivú pre organizmus 500 mg. Odborníci však upozorňujú, že už mierny nedostatok zinku vedie k poruche imunity a vyššej chorobnosti, prípadne až úmrtnosti na infekčné ochorenie. Jednou z dôležitých funkcií Zinku je jeho aktívna účasť na výžive chlpov a kože. Nedostatok zinku v tele spôsobuje primárne málo pestrá strava, chudobná na mikro aj makro živiny.

Možnosti použitia Multivitamínovej zmesi na srsť s Biotínom:

  1. Primárne pre akútne i preventívne zásobenie organizmu dôležitými živinami, potrebných na udržanie kvalitnej srsti, kože a pazúrov.
  2. Pri ťažko definovateľných príčinách spôsobujúcich u psa svrbenie pokožky, drobné zápaly na koži pod srsťou, v ušiach alebo na sliznici.
  3. Veľmi dôležitá je táto zmes aj pre starých alebo dlhodobo chorých psov, ktorým väčšinou chýba celé spektrum dôležitých látok obsiahnutých v našej Multivitamínovej zmesi s Biotínom.
  4. Rovnako ako podvyživeným, týraným alebo nájdeným psom.
  5. Pre gravidné a laktujúce sučky na doplnenie širokého spektra vitamínov a minerálov potrebných na vývoj plodu a tvorbu mlieka. Pri potrebe vyššieho obsahu vápnika či horčíka dopĺňajte tieto živiny ešte samostatne produkty radu Aquamin.
  6. Pre psy vo veľmi vysokej záťaži - napr. ťažné psy, záchranári, závody a výcvik v horúcom prostredí, ai.
  7. Pri kŕmení tzv. Barfom - mäsom.
  8. Počas celého obdobia rastu šteniat, predovšetkým u veľkých a obrých plemien.

Dodatočné parametre

Kategória: Mlsavé doplnky
Hmotnosť: 0.09 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: