Multivitamín v peletkách

Kód: 6777
€6,50 €5,42 bez DPH €0,04 / 1 g
Skladom (5 ks)
Môžeme doručiť do:
28.2.2024

Obsah: Silný prírodný multi-vitamínový a minerálny doplnok výživy, zostavený z tzv. "Super potravín". Prevencia proti avitaminóze, pri vysokej záťaži, detoxikácii po ochorení, v zimnom období. Stráviteľnosť všetkých živín viac ako 85 %. Ideálna príloha k mäsu a granuliam.

Váha balenia: 180g

Detailné informácie

Podrobný popis

Obsah surovín: Hnedá morská riasa Kelpa - 35%. Arktický Krill - 25%. Pivovarské kvasnice - 10%. Hydrolyzovaný kolagén. Sušené vajcia. Hydrolyzovaný Krillový proteín. Sušený vaječný žĺtok. Sladkovodná sinica Spirulina 5%. Lososový olej. Múčka z vaječných škrupín. Sladkovodná sinica Chlorella. Žraločia chrupavka. Kyselina ascorbová - vitamín C. Colostrum a Beta glukan 82% - významné imunostimulátory pre zvýšenie prirodzenej imunity.

Obsah prirodzených živín: Hrubý proteín - 34 %. Tuk – 12 %. Vláknina - 3,5 %. Popol - 17 %. Škrob - 14 %. Vlhkosť - 9 %.

  Vitamíny v prirodzenej forme v 100g:  A – 8.75 mj., B1 – 1,6 mg, B2 – 1,1 mg, B3 Niacin - 7,1 mg, B5 kys. Pantothemová - 5,9 mg. B6 - 1,5 mg, B12 - 11,7 mcg, B8 = Cholin – 88 mg, vit. C - 1000 mg, D3 – 24,5 mj., E - 9,2 mg, Beta karoten - 0,9 mg.

  Minerály v prirodzenej forme v 100g:  Vápnik - 3,4 %. Fosfor - 1,5 %. Horčík - 550 mg. Sodík – 0,5 %, Draslík - 36 mg, Síra - 13 mg. Meď – 0,8 mg, Železo – 29 mg, Zinok – 4,3 mg, Jód – 13 mg.

  Doplnkové látky v 100g:  Beta glukán - 500 mg. Colostrum - 500 mg.

  Poznámka:  Popol je označenie anorganického zbytku pri spálení jednotky zmesi, pri laboratórnych rozboroch. Ide prevažne o minerálne látky. Nejde o popol pridaný do krmiva. 

  Charakteristika: Naša granulovaná zmes vodných rias, krillu a pivovarských kvasníc, spolu s ďalšími surovinami sa radí medzi tzv. super food, alebo superpotraviny. Ide o marketingové označenie pre potraviny - suroviny, ktoré majú vysoký obsah látok prospievajúcich zdraviu ľudí, či zvierat. Ide predovšetkým o proteíny (bielkoviny) vitamíny, minerálne látky, stopové prvky, antioxidanty, nenasýtené mastné kyseliny, atd.

  Granulované doplnkové krmivo riasy a krill zostavené práve zo "Super surovín". Je surovinovo navrhnuté tak, aby ako doplnok výživy dodával v širokom spektre živiny, ktoré sa v surovom mäse, alebo bežnom krmive vyskytujú minimálne, alebo vôbec. Ide hlavne o jód, prirodzenú vlákninu, niekteré vitamíny, minerály, nenasýtené mastné kyseliny, stopové prvky, antioxidanty, aj. Všetky vitamíny, minerály a antioxidanty súprirodzeného pôvodu.


  Pôsobenie zmesi na organizmus:

  1. Asi najväčší prínos tejto zmesi - mimo iného - je vo vysokom obsahu jódu. Tým je zmes nápomocná pri vytváraní hormónov štítnej žľazy, ktorý následne ovlyvňuje kvalitu celého metabolizmu tela, a tak i zdravie psa. Jód je vo vnútrozemí všeobecne nedostatkovým prvkom a je v prirodzenej potrave psov minimálne zastúpený. Mnohé zo zdravotných problémov u psov môžu vychádzeť práve z chronického nedostatku jódu, bez toho, aby sa na to pri hľadaní príčin ochorení prišlo.
  2. Podpora imunity vďaka obsahu dvoch najsilnejších imunostimulátorov, ktoré sa na trhu vyskytujú - Beta Glukán a Colostrum.
  3. Je bohatým zdrojom prirodzených, plne stráviteľných elektrolytov (vápnik, horčík, draslík), minerálov, stopových prvkov a vitamínov v celom ich známom spektre. Spoločne podporujú a zosilňujú prirodzenú imunitu organizmu.
  4. Je bohatým zdrojom Karotenoidov - silné prírodné farbivá. Má významné antioxidačné, antibakteriálne a antivírové účinky. Podporuje správny metabolizmus vápnika.
  5. Urýchľuje rekonvalescenciu pri fyzickej záťaži, po chorobe alebo úraze. Je to bohatý zdroj všetkých potrebných prvkov a živín.
  6. Napomáha potláčať a odstraňovať zubný povlak a zubný kámeň. Zlepšuje stav srsti a kože.
  7. Podporuje mozgové funkce - pamäť, koncentráciu, poznávacie funkcie, ai. Vhodné pri výcviku mladých psov.
  8. Detoxikácia organizmu a vylučovanie toxínov z tela. Bohatý zdroj hydrolytických enzýmov štiepiacich tuky, proteíny a cukry.
  9. Zmes má vďaka vysokému obsahu Krilla a vodných rias výraznú vôňu a chuť po rybine. Drvivá väčšina psov ju preto prijíma veľmi ochotne a bez problémov. 

  Doplnkové krmivo Multivitamínové pelety je granulované za studena, do granulí o priemere 4 mm a dĺžke cca 25 - 35 mm. Má tmavo-zelenú farbu a výraznú vôňu po morských riasach a krille. Ve vode granule nebobtnajú, ale postupne sa rozpadajú. Bez lepku a laktózy. Krmivo neobsahuje žiadne konzervanty, arómy ani farbivá. 

  Možnosti použitia:  Zmes je vhodná pre všetky druhy i kategórie psov, mladého až pokročilého veku.

  Doplnok je ideálnym doplnkom k mäsitej strave pri Barfovaní. Je vhodný aj ako doplnok pri kŕmení vareným mäsom, ku konzervám alebo ku granuliam. Neskrmujte ho ale samostatne, je príliš koncentrovaný. Dbajte, aby sa pes k nemu nedostal a nezožral ho jednorázovo príliš mnoho. Mohol by mať zažívacie problémy. Ide ale iba o prírodne produkty, takže k otrave nemôže dojsť. Pri dlhodobej vysokej konzumácii by mohlo prísť k predávkovaniu jódom. 

  Odporúčané dávkovanie:

  • Všeobecne sa k mäsu pridává asi 2 - 3 g na 5 kg hmotnosti psa na deň. Záleží na tom, aké doplnky stravy ešte používate. Pokiaľ žiadne, alebo je pes vo vysokej záťaži, môže sa dávať až 4 - 6g/5 kg váhy psa/deň. Rozdeľte celkové množstvo rovnomerne do každej porcie krmiva. Kŕmte 3 - 4 týždne a patom dajte 1 - 2 týždne pauzu. Alebo pridávajte ku krmivu 2 - 3 x týždne, napr. obdeň.

  Zamiešajte do mokrej mäsovej zmesi, do konzervy, do granulí - nejlepšie zaliate vývarom. Rozpustnosť je pozvoľná a granule sa rozpadajú od povrchu ku stredu pomaly a postupne. Nebobtnajú, pes ich môže bez problémov rozkúsať.

  Skladovanie a spotreba: Doplnok je konzervovaný prirodzenou cestou, a to vysušením. Uchovávejte ho preto v suchu, tme a pri teplote nejlepšie do 18 °C.

  Spotrebujte najneskôr do 12 mesiacov od otvorenia.

  Dodatočné parametre

  Kategória: Mlsavé doplnky
  Hmotnosť: 0.18 kg

  Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

  Nevypĺňajte toto pole:

  Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

  Nevypĺňajte toto pole: