Olej z tresčej pečene

Kód: 3006
€11,99 €9,99 bez DPH €2,40 / 100 ml
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
29.4.2024

Obsah: Olej získaný z nórskej tresky - prírodný zdroj nenasýtených Omega-3 mastných kyselín, vitamínov A a D. 

Tuk = 99,90 %. Mastné kyseliny n-3 = 21,00 %. Mastné kyseliny nasýtené celkom = 14 %. Mastné kyseliny mononenasýtené celkom = 50%. Mastné kyseliny polynenasýtené celkom 25,00 %. 

Veľkosť balenia: 500ml

Detailné informácie

Podrobný popis

Olej z tresčej pečene pre zdravú kožu, kvalitnú srsť, silné kosti a silnú zubnú sklovinu. Rybí olej pochádzajúci zo spracovania pečení vybraných druhov tresiek a iných príbuzných druhov rýb, žijúcích v severných moriach a v Atlantickom oceáne. Bez vody, bez prímesí iných druhov olejov, netuhne v mrazoch min. do -10 °C. Vhodný aj do studenej vody

Olej z tersčej pečene môže mať svetlú oranžovo-žltú až jantárovú farbu, podľa použitej suroviny (pôvodu rýb) a typickú, jemnú, olejnatú  "rybaciu" vôňu. Vďaka vysokému obsahu Omega 3 a Omega 6 - veľmi priaznivo ovplyvňuje celkový metabolizmus zvieraťa, kvalitu srsti, potláča prejavy niektorých typov kožných alergií, dodáva telu kvalitnú energiu a nezaťažuje organizmus psa. 

Možnosti použitIa:  Olej z tresčích pečení je vynikajúcí, nielen ako výživný a energetický doplnok stravy pre psy, ale tiež ako výborné a účinné ochucovadlo. Odporúčame podávať počas gravidity aj laktácie, u mladých a rastúcich jedincov, na podporu imunitného systému, poúrazovej a pooperačnej starostlivosti, pre starších jedincov, vhodná indikácia ako súčasť liečby dermatologických ochorení. Vďaka jeho protizápalovému účinku odporúčame pri liečbe atopického ekzému, reumatizmu, artritídy, astmy a zápalových stavov pokožky.

Dávkovanie: Olej je ideálne zamiešať do krmiva tvoriaceho dennú dávku. Všeobecne odporúčané dávkovanie: 50 - 100 ml na kg hotového krmiva. 

Hmotnosť psa Denná dávka
10 kg 5 ml
20 – 40 kg 10 ml
40 – 60 kg 15 ml

 

Množstvo oleja pridaného do krmiva, záleží na obsahu tuku v podávanom krmive, na veľkosti psa a na jeho fyzickej záťaži. Je treba prihliadnuť i k špecifikám daného druhu - napr. mini plemená, alebo psi so zažívacími problémami, kde môže byť dávka eště menšia, než je uvedené minimum. Celkový obsah tuku v krmiva by mal být nejlepšie do 20 %. Pokiaľ je v krmive napr. 15 % tuku, pridajte iba 5 % oleja.

 

Pokiaľ nemáte skúsenosti s použítvaním rybých tukov dávkujte olej zo začiatku v minimálnom množstve a pokiaľ ho pes strávi bez problémov, je možno dávku úmerne zvýšiť.

Skladovanie a spotreba:  Olej z Tresčích pečení je citlivý na ultrafialové žiárenie - priame slunečné svetlo, a dlhodobo (mesiace) na vyššie teploty (cez cca 24 °C). Preto ho uchovávajte v tmavých fľaškách alebo v šere, ideálne do 15 °C, alebo max. pri izbovej teplote. Krátkodobé zahriatie, napr. pri preprave autom v lete, mu však nijako nevadí, rovnako pokiaĺ vám zmrzne a vyzráža sa - nechajte ho pri izbovej teplote zahriať, opäť bude číry. 

Skladovaný v optimálnych podmienkach spotrebujte max. do 10 mesiacov. 

Dodatočné parametre

Kategória: Mlsavé oleje a tuky
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: