Protein ball

Kód: 8907/1 8907/10 Zvoľte variant
€0,99 €8,50 od €0,99 €0,83 bez DPH €7,08 bez DPH od €0,83 bez DPH €0,99 / 1 ks €0,85 / 1 ks
Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant
Môžeme doručiť do:
27.2.2024 27.2.2024 Zvoľte variant

Proteínová guľa na zvýšenie príjmu bielkovín a tuku v potrave psa. Ideálne pre dlhodobý výkon, na ochranu a budovanie svalovej hmoty pri veľmi intenzívnom/silovom tréningu/výkone psa.

Obsah: Hovězí roastbeef (23%), pečeňový proteín - hydrolyzát, krillový proteín - hydrolyzát, súbor aminokyselín BCAA, mikrobiálny proteín, súbor aminokyselín produkujúcich NO ( oxid dusnatý ), aminokyselina L-Glutamín, rybí tuk, pivovarské kvasnice, múčka z vaječných škrupiniek, rybí proteín LT94, ryžová múka, lecitín, vaječný žĺtok, sušené vajcia, morská riasa kelpa, sladkovodná sinica Spirulina, Taurín, jablčná vláknina, vitamín C, Beta Glukán, Kyselina D-Asparágová, Magnézium - organický horčík z mora, biodox - probiotikum.

Veľkosť balenia: 1ks / 10ks

Detailné informácie

Podrobný popis

Proteínová guľa na zvýšenie príjmu bielkovín a tuku v potrave psa. Ideálne pre dlhodobý výkon, na ochranu a budovanie svalovej hmoty pri veľmi intenzívnom/silovom tréningu/výkone psa. Na regeneráciu po výkone. Pri/po vážnej chorobe či operácii. Pri problémoch s príjmom potravy - u starých psov, pri zápaloch zubov, ai. Pri celkovom oslabení psa - napr. týrané zvieratá, nájdení, ai. Zmes neobsahuje maltodextrín ani glukózu. Základom zmesi sú vysoko stráviteľné hydrolyzované rybie a pečeňové proteíny, aminokyseliny, rybí a lososový tuk, kolagén, látky so špecifickou účinnosťou, ai. Vďaka vysokej úrovni stráviteľnosti nezaťažuje zmes toľko tráviace orgány - vhodné preto na podávanie aj počas dlhotrvajúcej záťaže

Zloženie zmesi: Základ zmesi tvorí naše mleté, extrudované krmivo Hovädzie Roastbeef (23%). Ďalej potom: Pečeňový proteín - hydrolyzát, Krillový proteín - hydrolyzát, súbor aminokyselín BCAA, Mikrobiálny proteín, súbor aminokyselín produkujúcich NO ( oxid dusnatý ), aminokyselina L-Glutamín, Rybí tuk, Pivovarské kvasnice, múčka z vaječných škrupín, Lecitín, Vaječný žĺtok, Sušené vajcia, morská riasa Kelpa, sladkovodné sinice Spirulina, Taurín, jablčná vláknina, Vitamín C, Beta Glukán, Kyselina D-Asparágová, Magnesium - organický horčík z mora. Biodox - probiotikum.

Obsah živín v zmesi: Bielkoviny - 42%, Tuk - 18%, Popol - 9%, Vláknina - 3,6%, Škrob - 5%, Vlhkosť - 18%.

Obsah doplnkových látok v 100 g Proteín Ball: BCAA - 3750 mg, amino NO-Komplex (Arginín, Ornitín, Citrulín) - 3750 mg, L-Glutamín - 3750 mg, Lecitín - 2000 mg, Vápnik - 2000 mg, Fosfor , vitamín C - 950 mg, Taurín - 950 mg, kyselina D-Asparagová - 500 mg, organický Horčík - 500 mg, Beta glukán 82% - 300 mg, probiotikum Biodox - 30 mg.

Obsah dôležitých živín v 1 guli / 30 g: Bielkoviny - 12,6 g, Tuk - 5,4 g, BCAA - 1125 mg, amino NO-Komplex (Arginín, Ornitín, Citrulín) - 1125 mg, L-Glutamín - 1125 mg , Lecitín - 600 mg, Vápnik - 600 mg, Fosfor - 285 mg, vitamín C - 285 mg, Taurín - 285 mg, kyselina D-Asparagová - 150 mg, organický Horčík - 150 mg, Beta glukán 82% - 9 Biodox - 9 mg.

Energetická hodnota v 100 g Proteínové gule: 2,6 MJ = 621 kcal, Hmotnosť 1 kusu = 28-30 g

Charakteristika: Proteínové gule Protein Ball majú priemer 35 mm a sú určené na ochranu a budovanie svalovej hmoty u psov v intenzívnej alebo silovej záťaži, a to vďaka dodaniu ľahko stráviteľných proteínov, vrátane špecifickej skupiny aminokyselín určených na ochranu svalových vlákien pred poškodením pri preťažení. Nami ponúkaná proteínová zmes nepochádza zo zdrojov pre ľudskú športovú výživu, ale ide iba o suroviny určené na intenzívnu výživu mäsožravých zvierat. Ide predovšetkým o hydrolýzou upravené proteíny (skrátenie bielkovinových reťazcov pre vysokú stráviteľnosť) z prirodzených surovín - rybieho mäsa, morského Krillu a hydinovej pečene. Stred gule je gélovej konzistencie a obsahuje pre psa vysoko výživné a hlavne chutné suroviny – pečeňový proteín, krilový proteín a bravčovú želatínu. Naše proteínové gule Protein Ball majú hrubozrnnú, mäkkú štruktúru a tmavo zeleno-hnedú farbu po surovinách. Olejnato mäsová vôňa je taktiež prirodzená z použitých surovín. Pre psov je táto zmes extrémne príťažlivá ako vôňou, tak aj chuťou a príjmu proteínovú guľu aj v strese, či inak pre nich nepriaznivých podmienkach - choroba, nechutenstvo, strach, nervozita, atď. Zmes neobsahuje Lepok - obilný proteín, Laktózu - mliečny cukor, ani hydinovú bielkovinu, čo sú pre mnohých psov alergény. Tiež je bez obsahu aróm, farbív, konzervantov a posilňovačov chuti! Všetko sú iba prirodzené vysoko kvalitné suroviny. 

Zdrojom základnej energie u psov sú hlavne tuky a bielkoviny. Pes nevie pre tvorbu energie tela využiť zložité cukry (sacharóza - repný cukor) ako človek, iba v obmedzenej miere môže využiť jednoduchý cukor - glukózu, ktorú ale premieňa na svalový glykogén a ten je potom zdrojom rýchlej/okamžitej energie. Pes pri dlhodobej práci však získa najviac energie z prijatého tuku (cca 45%) a hneď po ňom z bielkovín (cca 35%). Zdroj energie z bielkovín je pritom veľmi dôležitý na ochranu mäkkých svalových tkanív. Pri nízkom príjme energie z proteínov krmiva pri záťaží (cca pod 16% obsahu proteínov) majú psy preukázateľne viac zranení, než psy s vysokým príjmom bielkovín v krmive (cca nad 24%).

Význam jednotlivých surovín:

 • Hydrolyzované proteíny: Pečeňový, Krillový, Rybí a Mikrobiálny proteín – sú to hydrolýzou upravené bielkoviny (skrátenie bielkovinových reťazcov) z prirodzených surovín – rýb, hydinovej pečene, arktického Krillu a kvasničných kultúr. Hydrolyzované proteíny nespôsobujú alergie! Takto upravené proteíny majú veľmi vysokú stráviteľnosť v tele psa a nezaťažujú jeho tráviace ústrojenstvo pred alebo počas záťaže, napr. pri vytrvalostných závodoch, rovnako tak pri chorobe, rekonvalescencii po ťažších operáciách, pri zápaloch žalúdka či čriev, a iné.
 • Aminokyseliny ( AMK ):
  • BCAA: Sú veľmi dôležitou zložkou ochrany svalových vlákien pred ich rozpadom a využitím ako zdroja energie pri preťažení psa. Ide o zmes troch esenciálnych aminokyselín (ďalej len AMK) L-leucínu, L-izoleucínu a L-valínu v pomere 2:1:1, ktorý je ideálny pre vzájomné využitie jednotlivých AMK medzi sebou. Potreba BCAA veľmi významne rastie s náročnosťou fyzického výkonu. Sú naozaj veľmi nevyhnutné pre regeneráciu a zotavenie svalov po ich nadmernom zaťažení. Chráni bielkovinové reťazce pred rozpadom na jednotlivé AMK a tým aj svalové vlákna. Pre regeneráciu sú voľné aminokyseliny BCAA významné aj tým, že uvoľňujú hormón inzulín, ktorý umožňuje masívnejšie využívanie jednoduchých cukrov z krvi.
  • L-Glutamín: Voľná aminokyselina, ktorá sa vo svaloch vyskytuje najviac a to až cez 60% zo všetkých AMK. Je základnou stavebnou látkou bielkovín. Pri vysokom zaťažení organizmu rastie potreba Glutamínu až päťkrát! Jeho dostatočná prítomnosť zásadne zlepšuje regeneráciu svalových vlákien, podporuje tvorbu krvného cukru (glukózy) a zvyšuje tiež imunitu. Rýchlosť regenerácie sa zvýši predovšetkým v súčinnosti L-Glutamínu s BCAA.
  • Kyselina D-Asparágová: Patrí medzi 21 základných aminokyselín vyskytujúcich sa v bielkovinových reťazcoch. Hrá veľmi dôležitú úlohu v detoxikácii organizmu od amoniaku, ktorý vzniká v tele pri extrémnej a dlhotrvajúcej záťaži. Je tiež veľmi dôležitým zdrojom energie pre svalovú prácu pri výkonoch nad 45 minút a pri mnohohodinovom (i celodennom) zaťažení trvajúcom aj niekoľko dní po sebe. Udržuje funkciu črevných buniek v ich ideálnej činnosti aj pri výkyvoch metabolizmu pri celkovom preťažení. Kyselina D-Asparágová je synergénna ( spolupôsobí ) s aminokyselinami L-Glutamínom, L-Arginínom a L-Citrulínom ( zosilňuje ich účinky pri znížení únavy a regenerácii ).
  • AMK produkujúci oxid dusnatý ( NO-Complex ): Je to kompletná trojica účinných látok - voľných aminokyselín v pomere 3:1:1: L-Arginín, L-Ornitín a L-Citrulín, ktoré okrem iného vo vzájomnom spolupôsobení ( synergencii ) produkujú v tele dôležitý oxid dusnatý ( NO ). Oxid dusnatý je účinná „signálna molekula“, ktorá sa vyskytuje v celom organizme. NO preniká membránami buniek a vysiela biologické signály, ktoré regulujú bunkovú činnosť a dávajú telu príkazy na vykonanie určitej funkcie. Oxid dusnatý, okrem iného, významne ovplyvňuje prekrvenie periférnych tkanív – reguluje prietok krvi do každej časti tela, zlepšuje priechodnosť ciev, napomáha rozvádzaniu živín do svalov a tým zvyšuje veľmi efektívne silu pri fyzickej záťaži. L-Arginín významne pomáha znížiť obsah amoniaku v krvi. Amoniak okrem iného spôsobuje aj rozklad bielkovín a buniek, a tak jeho prítomnosť v tele úspešne prispieva k vzniku zápalov.
 • Taurín: Je organická kyselina (aminosulfónová kyselina), niekedy mylne priraďovaná k aminokyselinám. Podporuje činnosť nervovej sústavy, optimalizuje prekrvenie mozgu a činnosť CNS. Urýchľuje prenos sacharidov do svalových buniek, stabilizuje hladinu vápnika v krvi a zlepšuje trávenie tukov. Taurín celkovo zvyšuje rýchlosť reakcií a pripravuje organizmus na zvýšenú záťaž. Posilňuje schopnosť svalových buniek využívať krvný cukor. Podporuje obnovu energetických zásob a tým urýchľuje regeneráciu. Posilňuje účinky vetvených aminokyselín - BCAA a tak tlmí svalovú bolesť a poškodenie svalových vlákien, spôsobené vysokou záťažou.
 • Lecitín: Patrí medzi tzv. fosfolipidy, ktoré sú zložkou vonkajších bunkových membrán rastlín i živočíchov. Lecitín obsahuje vysoké percento nenasýtených mastných kyselín. Je dôležitou zložkou v metabolizme tukov a ich využívaní, podporuje správnu činnosť mozgu a zamedzuje ukladaniu tukov v pečeni. Pri vysokej záťaži dodáva energiu nervovej aj svalovej sústave a skracuje tak významne dobu regenerácie.
 • Vitamín C: Aj keď si pes vie vytvárať vitamín C v tele sám, stačí mu to len na pokrytie potrieb jeho základných metabolických funkcií v pokojnom životnom režime. Pokiaľ je však pes aj v menšej záťaži (napr. výcvik) zvyšuje sa potreba vitamínu C tak, že už jeho samotná produkcia nie je pre psa dostačujúca. Pri vysokej alebo extrémnej záťaži a vypjatí je potom samotvorba vitamínu C pre psa veľmi nedostačujúca. Je absolútne nevyhnutný pri biosyntéze kolagénu a tým pri ochrane chrupaviek i kostí. Vysoká potreba ho je v strese a pri väčšom pracovnom zaťažení. Je to silný antioxidant a detoxikant. Nedá sa predávkovať, jeho prebytky sa ľahko vylúčia močom.
 • Pivovarské kvasnice: Vysoko stráviteľný, prirodzený zdroj bielkovín, vitamínov a minerálov. Ich vysoká biologická hodnota je vyjadrená najmä obsahom životne dôležitých aminokyselín, ktoré organizmus zvierat sám nevie syntetizovať, ako je napr. lyzín, metionín, cystín, leucín, valín, izoleucín, ai. Vysoká biologická hodnota je tiež daná veľmi priaznivým obsahom vitamínov skupiny B najmä tyamínu ( B1), riboflavínu ( B2), pyridoxínu ( B6) a kyseliny pantoténovej ( B3), ale aj obsahom minerálnych látok a stopových prvkov - najmä fosforu, draslíka, železa, medi a zinku.
 • Sušené vajcia: Podľa súčasných poznatkov, predovšetkým zo Švédska, kde je veľmi rozšírené musherstvo (práca so saňovými psami) sú sušené vajcia nielen vysoko stráviteľnou a výživnou surovinou pre psa, ale tiež významnou podporou jeho prirodzenej imunity pri veľkej záťaži. Podporujú celý imunitný systém proti baktériám spôsobujúcim napr. hnačku alebo psincový kašeľ a i. Obsahujú okrem iného aj vysoký podiel vaječného Lecitínu. Vajcia patria medzi suroviny s najvyváženejším obsahom nutrične významných látok a zároveň aj s veľmi vysokou stráviteľnosťou, pri žĺtku to je pritom až 100%! Hlavnými zložkami sušiny vajec sú proteíny – bielkoviny a lipidy – tuky. Kľúčový význam majú predovšetkým bielkoviny, ktoré sú biologicky oveľa hodnotnejšie, než proteíny mäsa alebo mlieka. Ich hlavným zdrojom je bielok.
 • Kelpa - hnedá morská riasa: Prirodzený zdroj veľmi veľkého množstva vysoko využiteľných minerálov a vitamínov, predovšetkým jódu, čo je bezpochyby jej najväčší prínos vo výžive. Ďalej výrazne podporuje prirodzenú imunitu organizmu - je bohatým zdrojom elektrolytov ( vápnik, horčík, draslík ). Má silné antioxidačné, antibakteriálne a antivírusové účinky, čím zvyšuje regeneračnú schopnosť organizmu. Podporuje imunitný systém a správny metabolizmus vápnika. Urýchľuje rekonvalescenciu po vysokej fyzickej záťaži. Podporuje mozog a mozgové funkcie - stimulant mozgových funkcií - zvyšuje chuť psa závod dokončiť. Kelpa je veľmi účinná pri detoxikácii organizmu a vylučovaní toxínov z tela.
 • Organický Horčík - Magnesium: Prírodný zdroj morského horčíka syntetizovaný na najvyužiteľnejšiu formu - Hydroxid horečnatý ( Mg(OH)2). 100 mg obsahuje 35 mg čistého horčíka z 90% využiteľného organizmom. Oproti iným zdrojom horčíka vie tento typ zásobovať telo až 8 hodín, a to aj počas fyzickej záťaže. Má priaznivý vplyv na nervovú sústavu a obehový systém. Znižuje mieru únavy a vyčerpania. Zvyšuje využitie vitamínu D. Spolu s vitamínom C zvyšuje využitie Vápnika a fosforu. Prispieva k elktrolytickej rovnováhe a ideálnej syntéze bielkovín. Uvoľňuje svalový tonus - zabraňuje svalovým kŕčom z vyčerpania.
 • Beta Gukan: Najúčinnejší prírodný imunostimulátor. Veľmi dôležitý prvok pre psy v extrémnej záťaži. Môže vyriešiť alebo predísť mnohým zdravotným problémom. Veľmi účinne a intenzívne podporuje vlastné obranné reakcie organizmu proti bakteriálnym, parazitárnym aj nádorovým ochoreniam. Potláča a predchádza vzniku zápalových procesov, chráni organizmus pri vysokom zaťažení proti infekciám - zvyšuje imunitu zoslabnutých jedincov, veľmi účinný celkový detoxikant organizmu.
 • Biodox: Probiotikum na základe koncentrátu inaktívnych kvasiniek rodu Sacharomyces Cerevisiae. Tieto kvasinky sú špeciálnou metódou postupnej dehydratácie uvedené do neaktívneho stavu, v ktorom sú schopné prežiť po veľmi dlhú dobu. Akonáhle sa ale dostanú do prostredia zažívacieho traktu, obnoví sa ich pôvodná aktivita a podporí tak pozitívnu činnosť mikroflóry čriev - regulujú pH, napomáhajú syntéze aminokyselín a vitamínov, stimulujú imunitný a endokrinný systém, regulujú výskyt negatívnych a patogénnych baktérií. Biodox udržuje dobre vyváženú mikroflóru čriev. Obsahuje aj vysoké percento Beta glukánov, čím sa zvyšuje prirodzená imunita organizmu a jeho odolnosť proti vonkajším vplyvom.

Upozornenie: Proteínový doplnok výživy Protein Ball v tvare gule je vďaka vyššiemu obsahu tuku a veľmi nízkemu obsahu škrobu pomerne krehký a pri nešetrnom zaobchádzaní pri doprave môže dochádzať k jeho poškodeniu. Aj rozbitá guľa sa však dá použiť a nestráca na svojej obsahovej a funkčnej kvalite. Rozbitá guľa nie je síce už taká komfortná pre zákazníka, ale nechceme zbytočne zvyšovať cenu drahými obalmi z PVC či hliníkových krabíc alebo znižovať kvalitu výrobku prídavkom stužovadiel a škrobu pre jeho vyššiu pevnosť. Napriek tomu ale ďalej pracujeme na vývoji tuhšej, odolnejšej steny pri zachovaní pôvodných surovín, živín a celkovej kvality.

Možnosti použitia: Pre všetky plemená a veľkosti dospelých a predovšetkým zdravých psov bez poruchy činnosti obličiek a pečene, bez potravinových alergií, cukrovky, epilepsie, kĺbových porúch, ai. Ako bolo vyššie uvedené tuk a proteíny sú hlavným zdrojom energie pre psa. Proteínový "maškrta" je teda možnosťou ako pripraviť psa na vysokú záťaž, prípadne aj pre doplnenie energie a proteínov v priebehu dlho trvajúceho závodu či práce ( dlhšie ako 120 minút ) a pritom mu nezaťažiť zažívací trakt vysokým objemom potravy. Gule Protein Ball ale dokážu psa aj ľahko zasýtiť a zahnať u neho pocit hladu.
Málo známe je medzi chovateľmi to, že proteíny sú tiež veľmi dôležitou zložkou pri rekonvalescencii po ťažkých operáciách, chorobách a úrazoch, pri strese (týrané zvieratá), vysilení organizmu vekom alebo poruchou príjmu potravy. Silné proteínové zmesi nie sú vhodné pre psov s poruchou činnosti obličiek alebo pečene.

Odporúčané dávkovanie:

 • 1.) Na osvalenie psa v aktívnom tréningu, pri veľmi intenzívnej záťaži, na prípravu na dlhodobý či nárazový silový výkon - pes vážiaci 25 - 30 kg, kŕmený mäsom, podávajte 3 ks proteínových gulí / 2x denne medzi jedlami. 2 kusy / 10 kg hmotnosti / deň.
 • U psov zvyknutých na vysokoenergetickú stravu je možné pridať ešte 1-2 gule navyše - treba odskúšať znášanlivosť takej dávky, kedy sa začne na nižšom množstve a postupne sa dávka zvyšuje. Pre výrazné osvalenie psa treba pridávať proteíny aspoň 1 - 3 mesiace spolu s tréningovou záťažou. Pre potrebu nadobudnutia sily pred pretekmi aspoň 2 – 4 týždne pred štartom.
 • 2.) Pri vytrvalostných pretekoch alebo záťaži trvajúcej mnoho hodín až dni (psy záchranári, poľovné psy, maratóny, ai) je nutné pridávať proteíny pravidelne (cca po 2 hodinách / 1 kus / 8-10 kg psa / dávku ) aj v ich priebehu, aby pes nestrácal toľko svalovej hmoty spaľovaním aminokyselín pre potrebu energie. Je tiež možné podávať napr. nižšiu dávku čo 1 hodinu ( 1 kus / 15 kg psa / dávku ) pre stabilnejšie udržiavanie hladiny energie, napr. pri celodennej intenzívnej záťaži - psy záchranári, poľovné psy, závody - maratóny, ai. upravte si ho podľa vlastných skúseností, aktuálnych okolitých podmienok - leto/zima, aktuálneho stavu psa - ako rýchlo "vädne", ai.
 • 3.) Pre regeneráciu po výkone: Po ukončení dlhodobej intenzívnej záťaže podávajte proteíny až za cca 2 hodiny po jej ukončení. Ihneď po záťaži, max. do 30 minút, podajte energetický doplnok Energy Ball s Maltodextrínom a aminokyselinami na ochranu svaloviny a obnovu glykogénu vo svaloch. Proteíny je dôležité podať psovi hlavne na noc pred odpočinkom, kedy je regenerácia najúčinnejšia. 1 kus / 8-10 kg psa / dávku.
 • 4.) Pre rekonvalescenciu chorých a vysilených psov, napr. po chirurgických zákrokoch, počas vyčerpávajúcej choroby, kedy vôbec alebo zle pes prijíma inú stravu. Pre nájdené, vysilené alebo týrané psy. Pri zníženej funkcii zažívacieho traktu alebo u starých psov, ktorí nechcú už prijímať tuhú stravu vďaka starobe a nechutenstvu. Nevhodné pre psy s chorými obličkami alebo pečeňou. Je potrebné odskúšať okamžitú znášanlivosť psom. Berte do úvahy, že je chorý a vysilený, začnite preto napríklad aj s polovičnou dávkou a tú postupne zvyšujte. Počiatočná vysoká dávka u chorého psa môže vyvolať silnú hnačku a ešte zhoršiť jej stav - zažívacie ústrojenstvo nemusí uniesť toľko koncentrovanej stravy naraz! Začnite dávkou 1 kus gule / 15 kg psa / dávku, a postupne zvýšte na 1 kus / 10 kg psa / dávku. Podávajte ale skôr podľa aktuálnej potreby psa, čo je nutné vysledovať. U malých psov pod 10 kg dajte len 1/2 proteínové gule.

Dobré vedieť: V intenzívnom tréningu psa je dôležité, aby mal okrem iného aj dostatok kvalitných stráviteľných bielkovín. V záťaži ich potreba rastie až trojnásobne a môže dosiahnuť hodnotu až 2 g stráviteľných náprotivkov / kg hmotnosti psa. Také množstvo už nemožno uhradiť iba klasickou stravou (kvalitné granule majú cca 26 - 30% bielkovín), pri kŕmení surovým mäsom o to menej (hovädzie chudé mäso obsahuje len 18 - 20% bielkovín, bravčové 15 - 17%). Naše Proteinové maškrty Protein Ball obsahujú 42% bielkovín pri cca 85% stráviteľnosti, takže v 100 g proteínových gulí je cca 36% stráviteľných proteínov. Jedna guľa má hmotnosť 28 - 30 g.

Nepodávajte Proteinové gule spolu s krmivom! - zvýšil by sa obsah bielkovín aj tuku nad stráviteľnú hranicu psa. Pes by potom mohol trpieť plynatosťou alebo hnačkou.

Podávajte vždy medzi kŕmením! S odstupom cca 2 hodiny pred alebo po kŕmení. Tiež medzi jednotlivými dávkami proteínových gulí počas dňa dodržujte odstup cca 2 hodín. Záleží ale na množstve gulí podaných v jednej dávke. Je možné podávať napr. 1/2 dávku čo 1 hodinu pre stabilnejšie udržiavanie hladiny energie, napr. pri celodennej intenzívnej záťaži - psy záchranári, poľovné psy, závody - maratóny, ai.

Skladovanie a spotreba:
Skladujte v dobre uzavretom, nepriedušnom PVC obale, v suchu, šere a chlade, bez rázového striedania teplôt - môže sa kondenzovať voda na stenách obalu a výrobok splesnivieť. Nevystavujte ho ani vysokým teplotám napr. v aute alebo na priamom slnku. Guľa obsahuje vysoký podiel tukov a ten sa môže roztiecť. Pri vysokých teplotách (nad cca 24 °C) výrobok mäkne. Psovi toto ale nevadí a môže guľu skonzumovať.

Spotrebujte najlepšie do 3-4 mesiacov od zakúpenia pri skladovaní do 10 °C. Uchovávajte gule dlhodobo najlepšie v chladničke, len menšiu časť, ktorú rýchlo (do cca 30 dní) spotrebujete si nechajte mimo nej. Pri skladovaní mimo chladničky v teplom ročnom období ( leto ) spotrebujte ideálne do 60 dní, podľa teplotných podmienok. V zimnom období v nevykurovanej miestnosti spotrebujte do 5 - 6 mesiacov, do nástupu okolitých teplôt nad 15 ° C, alebo dajte do chladničky. Týždenný pobyt na závodoch aj v horúčave výrobku neuškodí, pokiaľ je ideálne v papierovom obale. Nevystavujte ho ale priamemu slnečnému žiareniu.

Pozor v letnom období na ponechanie výrobku na priamom slnku. Pri dlhšom pôsobení (hodina a viac) môže dôjsť k zapareniu, predovšetkým v PVC obaloch a úplnému znehodnoteniu produktu - pes ho nebude chcieť žrať. Dbajte na to, aby výrobok bol vždy v tieni. V takých prípadoch, kedy sa čakajú vysoké teploty (nad 30 °C) sú ideálne papierové obaly, ktoré "dýchajú" a nezvyšujú enormne vnútornú teplotu výrobku.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: