Psylium tobolky 700mg

Kód: 9415
€10,90 €9,08 bez DPH €0,12 / 1 ks
Skladom (3 ks)
Môžeme doručiť do:
4.6.2024

Obsah: Jemne namleté semienka skorocela indického. Hlavnou zložkou je rozpustná vláknina, ktorá má schopnosť viazať na seba veľké množstvo vody a vytvárať gél. Podporuje tak trávenie, zlepšuje činnosť čriev a čistí organizmus od škodlivých látok. Podpora pri nadváhe, zažívacích problémoch a častých zápalov análnych vačkov.

Váha balenia: 90 toboliek á 700mg

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlavnou zložkou je rozpustná vláknina, ktorá má schopnosť viazať na seba veľké množstvo vody a vytvárať gél. Podporuje tak trávenie, zlepšuje činnosť čriev a čistí organizmus od škodlivých látok.

Charakteristika: Psylium (Skorocel indický - lat. Plantago ovata) sa vyskytuje prevažne v Indii a Ázii. Ide o mleté ​​šupky semienka skorocelu na veľmi jemný prášok bez obsahu jeho jadra. Takto upravená surovina, komerčne nazývaná len Psyllium, sa dá klasifikovať ako vláknina s výraznou schopnosťou vytvárať gél vo vodnom prostredí. Po zmiešaní s vodou totiž postupne vytrvalo napučiava. Dokáže zväčšiť svoj objem dvadsať až štyridsaťkrát a vytvoriť tak mäkký gél, ktorý vo svojej absorbčnej schopnosti pokračuje ešte ďalej v tráviacom ústrojenstve. Tým sa zvyšuje objem stolice, čistí sa mikroklky črevných stien od vytrvalých usadenín, podporuje sa peristaltika čriev napomáhajúci tak posunu črevného obsahu. Vylučujú sa toxické látky a zabraňuje sa tak ich príliš dlhému zotrvávanie v črevách a možnosti ich prestupu do krvného riečišťa. Jemne mletá šupka semena skorocelu indického - Psyllium obsahuje 35 percent rozpustných a 65 percent nerozpustných polysacharidov (celulóza, hemicelulóza a lignín).

  • prírodný zdroj rozpustnej aj nerozpustnej vlákniny
  • podporuje trávenie potravy a pohyb (peristaltiku) čriev
  • reguluje a upravuje vyprázdňovanie
  • zmierňuje zápchu alebo hnačku, nadúvanie a plynatosť
  • čistí tráviaci trakt od usadených zvyškov nevhodné potravy - napr. škroby, ktoré tam môžu kvasiť
  • napomáha obmedzovať obezitu u kastrátov a izbových psov

Psyllium a jeho zdravotné účinky na organizmus:

Orientačné dávkovanie pre psov podľa ich hmotnosti:

do 10 kg: 1-2 kapsule

10 - 30 kg: 2-4 kapsule

30 - 70 kg: 4-9 kapsúl

nad 70 kg: neprekračujte dávku 8 g / 11kapsúl

Možnosti použitia: Psyllium je surovina nevyvolávajúce žiadny typ alergie, je vhodná aj pre veľmi citlivé alebo choré psy. Má veľmi vysokú absorpčnú schopnosť. Je dobré si túto vlastnosť vopred vyskúšať, aby ste mali odhad, ako dokáže aj malé množstvo zahustiť kvapalinu. Psylium sa používa ako doplnok výživy pri kŕmení mäsom i granulami. Pre svoju schopnosť viazať veľké množstvo vody (až päťdesiatnásobok svojej hmotnosti) je nutný dostatočný prísun vody! 

Ani vysoké dávky Psyllia nie sú pre organizmus toxické. Musí byť len vždy dostatočne namočené vo vode. Mierne vlhké psílium, hoci len v prachové podobe, vytvára na povrchu (pokožka, predmety) vytrvalú, mazľavú vrstvu, ktorá sa dá ale zmyť vodou.

Skladovanie a spotreba: Skladujte v suchu pri teplote do cca 25 ° Spotrebujte najlepšie do 12 mesiacov od zakúpenia.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Mlsavé doplnky
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: