Spirulina v tabletách

Kód: 7116/100 7116/300 Zvoľte variant
€7,60 €14,50 od €7,60 €6,33 bez DPH €12,08 bez DPH od €6,33 bez DPH €7,60 / 100 g €4,83 / 100 g
Dostupné do týždňa Dostupné do týždňa Zvoľte variant
Variant

Obsah: Spirulina je vzplývavá modrozelená vláknitá sinica (špirálová mikroriasa). Vyskytuje se prevažne v tropických a subtropických jazerách s vysokými hodnotami pH a koncentráciami uhličitanov. Predovšetkým v sódnych jezerách Afriky. Pre potravinárske účely sa však najviac pestuje na špeciálnych farmách v Ázii, najmä v Japonsku a na Thaiwane.

Váha balenia: 100g / 300g

Detailné informácie

Podrobný popis

Spirulina platensis je sladkovodná riasa s vysokým obsahom bielkovín, vitamínov, minerálov a chlorofylu. Má sýto zelenú, jasnú farbu, veľmi jemnú až púdrovitú štruktúru a jemnú, rastlinnú arómu. Výrazne podporuje prirodzenú imunitu. Je to silný antioxidant. Podporuje trávenie a potláča zápach z tlamy. Je prirodzeným zdrojem ľahko stráviteľných bielkovín, zeleného prírodného farbiva chlorofylu a minerálov: železa, vápniku, zinku, draslíku a horčíku. Zo stopových prvkov to je mangán, selén, jód, chróm, lítium. Má vysoký obsah vitamínov skupiny B, predovšetkým B12, provitamínu A - betakarotenu a kyseliny gama-linolenovej.

Deklarované jakostní znaky:
Hrubý protein - 65 %. Tuk – 6,5 %. Vláknina - 12,8 %. Hrubý popel 8,4 %. Sacharidy 16 %. Chlorofyl - 1,6 g. Vlhkost 10 %.

Účinky na organizmus:
- Spirulina výrazne podporuje prirodzenej imunity psa, ale aj iných cicavcov. Vynikajúci doplnok stravy pri podvýžive - napr. u nájdených psíkov a psíkov zo zlých podmienok.
- Má silné antioxidačné účinky, čím bráni organizmus proti degeneratívnym zmenám a nádorovým ochoreniam.
- Urýchľuje rekonvalescenciu po chorobe, operáciách alebo pri fyzickej záťaži. Urýchľuje hojenie rán a znižuje riziko zápalu. Zmierňuje vplyv stresu - výstavy, závody...
- Podporuje správnu funkciu štítnej žľazy. Stimuluje lymfatický systém. Zvyšuje hladinu hemoglobínu.
- Napomáhá k zníženiu zápachu z tlamy psa, správnemu tráveniu, tlmí plynnatosť a zlepšuje zažívanie.
- Vyplavuje toxíny z organismu, predovšetkým z ľadvín a čriev.

Balené v liekovkách po:

  • 100 g =  400 ks tabliet
  • 300 g = 1200 ks tabliet


Dávkovanie:

  • Pre málo aktívne psy 4 ks (10 kg hmotnosti psa / deň)
  • Pre aktívne psy 8 ks (10 kg hmotnosti psa / deň)
  • Pre veľmi aktívne psy v záťaži až 12 ks (10 kg homotnosti psa / deň)
  • U malých psov pod 10 kg dávajte 2 - 4 ks / deň. Pri kŕmení 2x denne, rozdeľte dávku na polovicu do každého kŕmenia

Spirulinu je možné používať dlohodobo - mesiace (pravideľná vysoká záťaž, zlepšenie zdravotného stavu po chorobe - rekonvalescencie, ai...). Spirulina nie je pre organizmus škodlivá ani pri veľkom dávkovaní, alebo veľkom jednorazovom nechcenom prijíme. Negatívne vlivy neboli pozorované ani pri podávaní 12,5 g / 10 kg hmotnosti po dobu 30 dní.


POZOR: U bielych plemien výstavných psov môže dôjsť, pri pravidelnom a dlhšom používaní spiruliny, k dočasnému nežiadúcemu zafarbeniu srsti. Po prerušení dávkovaní prípadné vzniknuté zfarbenie do cca 2 - 3 týždňov odoznie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: