Spirulina

Kód: 291
€9,50 €7,92 bez DPH
Dostupné do týždňa
Položka bola vypredaná…

Obsah: spirulina - sladkovodná riasa

150g

Detailné informácie

Podrobný popis

Spirulina platensis je sladkovodná riasa s vysokým obsahom bielkovín, vitamínov, minerálov a chlorofylu. Má sýto zelenú, jasnú farbu, veľmi jemnú až púdrovitú štruktúru a jemnú, rastlinnú arómu. Výrazne podporuje prirodzenú imunitu. Je to silný antioxidant. Podporuje trávenie a potláča zápach z tlamy. Je prirodzeným zdrojem ľahko stráviteľných bielkovín, zeleného prírodného farbiva chlorofylu a minerálov: železa, vápniku, zinku, draslíku a horčíku. Zo stopových prvkov to je mangán, selén, jód, chróm, lítium. Má vysoký obsah vitamínov skupiny B, predovšetkým B12, provitamínu A - betakarotenu a kyseliny gama-linolenovej.

Deklarované akostné znaky:
Hrubý protein - 65 %. Tuk – 6,5 %. Vláknina - 12,8 %. Hrubý popel 8,4 %. Sacharidy 16 %. Chlorofyl - 1,6 g. Vlhkost 10 %.

Účinky na organizmus:
- Spirulina výrazne podporuje prirodzenej imunity psa, ale aj iných cicavcov. Vynikajúci doplnok stravy pri podvýžive - napr. u nájdených psíkov a psíkov zo zlých podmienok.
- Má silné antioxidačné účinky, čím bráni organizmus proti degeneratívnym zmenám a nádorovým ochoreniam.
- Urýchľuje rekonvalescenciu po chorobe, operáciách alebo pri fyzickej záťaži. Urýchľuje hojenie rán a znižuje riziko zápalu. Zmierňuje vplyv stresu - výstavy, závody...
- Podporuje správnu funkciu štítnej žľazy. Stimuluje lymfatický systém. Zvyšuje hladinu hemoglobínu.
- Napomáhá k zníženiu zápachu z tlamy psa, správnemu tráveniu, tlmí plynnatosť a zlepšuje zažívanie.
- Vyplavuje toxíny z organismu, predovšetkým z ľadvín a čriev.


Dávkovanie: 1g (cca 1 kávová lyžička) na 10 kg hmotnosti psa na deň.

Psom pod 10 kg môžeme dávať 1g denne. Psom nad 60kg max. 6g denne. Pri kŕmení 2x denne, rozdeľte dávku na polovicu do každého kŕmenia.

U veľmi aktívnych, alebo pracovných psov v záťaži, pri rekonvalescencii, po operácii, v stresovom období, atď. je možné zvýšiť dávkovanie až o 50 % - cca. na týždeň, alebo do zlepšenia stavu. Spirulinu možno používať aj dlouhodobo - mesiace (pravideľná vysoká záťaž, zlepšenie zdravotného stavu po chorobe...). Dlhodobo však dávkovanie nezvyšujte.POZOR: U bielych plemien výstavných psov môže dôjsť, pri pravidelnom a dlhšom používaní spiruliny, k dočasnému nežiadúcemu zafarbeniu srsti. Po prerušení dávkovaní prípadné vzniknuté zfarbenie do cca 2 - 3 týždňov odoznie.

Dodatočné parametre

Kategória: Mlsavé doplnky
Hmotnosť: 0.15 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: