Fypryst spot on cat

Kód: 9128
€3,15 €2,63 bez DPH €3,15 / 0.5 ml
Skladom (4 balenie)
Môžeme doručiť do:
27.6.2024

Spot-on pre mačky na liečbu a prevenciu napadnutia blchami až na 5 týždňov, kliešťami až 2 týždne a švolami. Vhodný pre kontrolu alergie na blšie pohryznutie. 

Balene: 1 jednodávková pipetka (0,5 ml)

Detailné informácie

Podrobný popis

Označenie: Liečba a prevencia napadnutia mačiek blchami (Ctenocephalides felis) a kliešťami (Rhipicephalus spp., Dermatocentor spp., Ixodes spp.). Liečba a kontrola alergie na blchy (FAD) u mačiek. Prevencia a liečba švolí (Felicola subrostratus) u mačiek.

Kontraindikácie: Vzhľadom k absencii údajov neaplikujte mačatám mladším ako 8 týždňov a/alebo vážiacim menej ako 1 kg. Nepodávať chorým zvieratám (celkové ochorenie, horúčka) a zvieratám v rekovalescencii. Nepodávať králikom - môže dôjsť k závažným reakciám až úhynu. Nepoužívať v prípade precitlivenosti na liečivú látku alebo na niektorú z pomocných látok.

Obsah účinných a iných látok: 1 pipeta (0,5 ml) obsahuje: Účinná látka Fipronil 50 mg. Pomocné látky butylhydroxyanizol (E320) 0,10 mg, butylhydroxytoluén (E321) 0,05 mg.

Vedľajšie účinky:  Ak dôjte k olíznutiu, môže sa objaviť krátkodobé slintanie. V rámci veľmi vzácnych nežiadúcich účinkov boli po ošetrení zaznamenané prechodné kožné reakcie v mieste aplikácie (odlupovanie kože, lokálne vypadávanie chlpov, svrbenie, začervenanie kože) a celkové svrbenie alebo vypadávanie chlpov. Výnimočne bola hlásená hypersalivácia, reverzibilné neurologické príznaky (hyperestézia, depresia, nervové príznaky) alebo vracanie. Vyhnite sa predávkovaniu. Ak spozorujete akékoľvek závažné vedľajšie účinky alebo iné reakcie, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľa, informujte o tom, prosím, svojho veterinárneho lekára.

Cieľové druhy: Mačka

Dávkovanie a spôsob podávania: Naneste obsah pipety (0,5 ml) na kožu medzi lopatkami. Cesta podania - Instilácia na kožu.

Spôsob podávania: Vyberte jednodávkovú pipetu z trojvrstvového vrecka. Pipetu držte vo zvislej polohe a krúživými pohybmi odstráňte viečko. Otočte viečko a nasaďte ho na pipetu opačným koncom. Zatlačte a otočte viečko, aby sa uzáver preliačil, a potom odstráňte viečko z pipety. Rozdeľte srsť zvieraťa v oblasti medzi lopatkami tak, aby bola viditeľná koža. Umiestnite špičku pipety na kožu a niekoľkokrát stlačte pipetu, kým sa obsah nevyprázdni na kožu. Jedna dávka poskytne ochranu pred napadnutím blchami až 5 týždňov. Ochrana proti kliešťom je účinná počas 2 týždňov. Pri absencii štúdií o bezpečnosti lieku je minimálny interval medzi aplikáciami 4 týždne.

Pokyny pre správne podávanie: Zabráňte kontaktu prípravku s očami zvieraťa. Je dôležité zaistiť aplikáciu prípravku na také miesto, z ktorého si ho zviera nemôže zlízať, a tiež zabrániť vzájomnému olizovaniu zvierat. Prípravok aplikovať len na povrch kože. Nepodávať perorálne nebo parenterálne. Vyhnúť sa podániu prípravku na sliznice (do očí, nozdier, na sliznice genitálie a do miest poranenia kože). V prípade výskytu bĺch je vhodné súčasné ošetřenie ostatných zvíerat v domácnosti ektoparaziticidmi. Kúpanie/šampónovánie zvieraťa sa nedoporučuje behom 2 dní po aplikácii a tiež kúpanie častejšie než jedenkrát v týždni. Niektoré kliešte sa môžu po ošetření prichytiť, ale sú usmrtené do 24-48 hodín po aplikácii. K tej obvykle dochádza pred maximálnym napitím kliešťa, čo minimalizuje, ale nevylučuje riziko prenosu transmisivních ochorení. Blchy z domácích zvierat často zamorujú zvieracie prepravky, miesta, kde zviera spí a odpočíva, ako sú koberce a domáce vybavenie, ktoré treba v prípade masívneho napadnutia a na začiatku ochranných opatrení pravidelne ošetrovať vhodnými insekticídmi a čistiť pomocou vysávača. 

Kotnosť a laktácia: Fypryst spot-on sa môže podávať chovným, gravidným a laktujúcim mačkám.

Ochranná lehota: Nie je určené pre potravinové zvieratá.

Zvláštne podmienky skladovania: Skladovať mimo dosahu detí. Tento veterinárny liečivý prípravok nevyžaduje žiadne zvláštne teplotné podmienky skladovania. Skladujte prípravok v pôvodnom obale, aby bol chránený pred svetlom. Skladujte v suchu. Nepoužívajte po uplynutí doby použitelnosti uvedenej na krabičke po EXP. Po otvorený je určené k okamžitej spotrebe.

Osobitné upozornenia: Ľudia so známou citlivosťou na fipronil alebo na niektorú z pomocných látok by sa mai vyhýbať kontaktu s prípravkom. Zabraňte kontaktu prípravku s prstami. V prípade kontaktu si umyte ruky mydlom a vodou.
Tento prípravok môže spôsobiť podráždenie slizníc a očí. Preto zabráňte kontaktu prípravku s ústami a očami. V prípade náhodného zasiahnutia očí ich dôkladne vypláchnite vodou. Ak podráždenie pretrváva, vyhľadajte lekárarsku pomoc a ukážte príbalovú informáciu alebo etiketu praktickému lekárovi. Nemanipulujte s ošetrenými zvieratami a zamedzte deťom hru s nimi, pokiaľ miesto aplikácie nezaschne. Doporučuje sa proto neošetrovať zvieratá behom dňa, ale v podvečer  a nedovoliť čerstvo ošetreným zvieratám spať s ich majiteľmi, najmä s deťmi. Behom aplikácie prípravku nefajčite, nepite ani nejedzte. Po použití si umyte ruky.

Balenie: Každá škatuľa obsahuje jednodávkovú pipetu obsahujúcu 0,5 ml roztoku, každá zabalená v trojvrstvovom vrecku.

Len pre zvieratá.

POZORNE SI PREČÍTAJTE PÍSOMNÚ INFORMÁCIU PRE POUŽÍVATEĽA

 

 
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: