Hovädzie srdce mleté

Kód: 7341
€3,90 €3,25 bez DPH
Dostupné do týždňa
Položka bola vypredaná…

Obsah: Mleté hovädzie srdce

Váha balenia: 500g

Detailné informácie

Podrobný popis

Hovädzie mäso všeobecne radíme medzi tzv. tmavé mäso. Hovädzie mäso patrí medzi biologicky veľmi hodnotné druhy mäsa, pretože obsahuje široké spektrum esenciálnych aminokyselín (stavebné kamene bielkovín), vyššie množstvo železa, zinku a vitamínu B 2. Oproti mäsu bravčovému obsahuje hovädzie mäso viac bielkovín a menej tuku. Hovädzie mäso je prínosom aj vďaka obsahu kolagénu a elastínu, ktoré majú pozitívny vplyv na stav kĺbov, kože, srsti, pazúrov, väzov a šliach.

Hovädzie srdce je svojou štruktúrou svalovina s výborným aminokyselinovým zložením a vyšším obsahom taurínu, ktorý je dôležitý pre dobrý zrak a nervový systém. Srdcový sval obsahuje aj dôležité minerály ako je draslík, fluór, fosfor, horčík, jód, kobalt, mangán, meď, selén, vápnik, zinok a železo. Jatočný dobytok radíme do niekoľkých kategórií, ale za najkvalitnejšie považujeme mäso mladých býkov porážaných do 24 mesiacov veku, ktorí sú vykŕmení na farme a ich chov spĺňa kritériá pre BIO chov. Takto odchované zvieratá majú k dispozícii prirodzenú pastvu a hlavne dostatok pohybu, čím ich svalovina dostáva oveľa lepšiu štruktúru. Takto sa chovajú predovšetkým mäsové plemená hovädzieho dobytka, kde je vyššia kvalita svaloviny ako u býkov mliečnych plemien. Výhodou je tiež to, že tieto zvieratá kvôli splneniu podmienok BIO nedostávajú antibiotiká ani iné lieky.

Tento balíček neobsahuje kosti, preto je nutné to zohľadniť pri zostavovaní jedálnička.

Vhodné pre:
Balíček sa hodí pre všetky vekové kategórie psov už od šteňacieho veku. Začínajúcim BARFistom môžeme hovädzie srdce zaradiť už ku koncu prvého týždňa. Hovädzie srdce je veľmi výživné, a preto sa hodí aj pre psov v rekonvalescencii alebo psích športovcov. Zdravým psom môžeme podávať 2x týždenne.

Nevhodné alebo menej vhodné pre:
Je menej vhodný pre psy s horšou funkciou obličiek, a preto by sa u nich mal zaradiť do jedálnička maximálne 1x za dva týždne.Hovädzie srdce sa neodporúča u psov so zlou funkciou pečene alebo pankreasu.

Analytické hodnoty:
vlhkosť 76,2%, bielkoviny 16,9%, sacharidy 0,5%, tuky 5,3%, vláknina 0%, popol 1,1%

Dodatočné parametre

Kategória: Hovädzia svalovina bez kosti mletá
Hmotnosť: 0.5 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: