Psylium

Kód: 3012
€6,90 €5,75 bez DPH €3,83 / 100 g
Skladom (8 ks)
Môžeme doručiť do:
31.5.2024

Obsah: Jemne namleté semienka skorocela indického. Hlavnou zložkou je rozpustná vláknina, ktorá má schopnosť viazať na seba veľké množstvo vody a vytvárať gél. Podporuje tak trávenie, zlepšuje činnosť čriev a čistí organizmus od škodlivých látok. Podpora pri nadváhe, zažívacích problémoch a častých zápalov análnych vačkov.

Váha balenia: 180g

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlavnou zložkou je rozpustná vláknina, ktorá má schopnosť viazať na seba veľké množstvo vody a vytvárať gél. Podporuje tak trávenie, zlepšuje činnosť čriev a čistí organizmus od škodlivých látok.

Charakteristika: Psylium (Skorocel indický - lat. Plantago ovata) sa vyskytuje prevažne v Indii a Ázii. Ide o mleté ​​šupky semienka skorocelu na veľmi jemný prášok bez obsahu jeho jadra. Takto upravená surovina, komerčne nazývaná len Psyllium, sa dá klasifikovať ako vláknina s výraznou schopnosťou vytvárať gél vo vodnom prostredí. Po zmiešaní s vodou totiž postupne vytrvalo napučiava. Dokáže zväčšiť svoj objem dvadsať až štyridsaťkrát a vytvoriť tak mäkký gél, ktorý vo svojej absorbčnej schopnosti pokračuje ešte ďalej v tráviacom ústrojenstve. Tým sa zvyšuje objem stolice, čistí sa mikroklky črevných stien od vytrvalých usadenín, podporuje sa peristaltika čriev napomáhajúci tak posunu črevného obsahu. Vylučujú sa toxické látky a zabraňuje sa tak ich príliš dlhému zotrvávanie v črevách a možnosti ich prestupu do krvného riečišťa. Jemne mletá šupka semena skorocelu indického - Psyllium obsahuje 35 percent rozpustných a 65 percent nerozpustných polysacharidov (celulóza, hemicelulóza a lignín).

  • prírodný zdroj rozpustnej aj nerozpustnej vlákniny
  • podporuje trávenie potravy a pohyb (peristaltiku) čriev
  • reguluje a upravuje vyprázdňovanie
  • zmierňuje zápchu alebo hnačku, nadúvanie a plynatosť
  • čistí tráviaci trakt od usadených zvyškov nevhodné potravy - napr. škroby, ktoré tam môžu kvasiť
  • napomáha obmedzovať obezitu u kastrátov a izbových psov

Psyllium a jeho zdravotné účinky na organizmus:

Orientačné dávkovanie pre psov podľa ich hmotnosti:

do 10 kg: 0,7 - 1,5 g

10 - 30 kg: 1,5 - 3 g

30 - 70 kg: 3 - 6 g

nad 70 kg: neprekračujte dávku 8 g / 1 dávku.

Možnosti použitia: Psyllium je surovina nevyvolávajúce žiadny typ alergie, je vhodná aj pre veľmi citlivé alebo choré psy. Nami ponúkané Psylium je veľmi jemne mletej a má tak naozaj veľmi vysokú absorpčnú schopnosť. Je dobré si túto vlastnosť vopred vyskúšať, aby ste mali odhad, ako dokáže aj malé množstvo zahustiť kvapalinu. Psylium sa používa ako doplnok výživy pri kŕmení mäsom i granulami. Pre svoju schopnosť viazať veľké množstvo vody (až päťdesiatnásobok svojej hmotnosti) je nutné ho pred podaním psovi vždy namočiť v dostatočnom množstve tekutiny - nepodávať v suchom stave na krmivo bez dostatočného obsahu vody! Vďaka vysokej absorpčné vlastnosti, môže byť Psyllium aj podporou pri nutnosti zavodniť dostatočne psa - vytvorením vodného gélu a pridaním ho do krmiva. Rovnako takýmto spôsobom sa dá zvýšiť objem krmiva u nenásytných psov alebo psov so sklonom k ​​priberaniu. Pridaním hustejšieho gélu sa zväčší porcie krmiva, ale nedodajú sa žiadne kalórie - vhodný doplnok aj pre obéznych kastrátov. Ideálne je takto zahustiť napr. Zeleninový alebo mäsový vývar pre zvýšenie chutnosti gélu.

Dávkovanie: Jedna mierne navŕšená kávová lyžička zodpovedá cca 1 g. Psyllium zmiešajte s vodou v pomere 1: 10 a nechajte cca 5 minút napučiavať. Ak roztok pre vaše potreby príliš zhustne, doriedi ho prípadne vodou. Alebo posypte mokré krmivo či konzervu. Podávajte 1 - 2x denne - podľa potreby psa. Pri aplikácii Psillia v suchom stave na krmivo je nutné vlákninu dobre zapiť vodou.Psyllium je potrebné užívať s odstupom minimálne 1 hodiny od ostatných liekov a doplnkov stravy. Inak nadviaže na seba účinnú látku a tá vyjde aj s ním von - nevyužije sa.

Ani vysoké dávky Psyllia nie sú pre organizmus toxické. Musí byť len vždy dostatočne namočené vo vode. Mierne vlhké psílium, hoci len v prachové podobe, vytvára na povrchu (pokožka, predmety) vytrvalú, mazľavú vrstvu, ktorá sa dá ale zmyť vodou.

Skladovanie a spotreba: Skladujte v dobre uzavretom, nepriedušnom PVC obale, v suchu pri teplote do cca 25 ° C, bez slnečného žiarenia a hlavne rázového striedanie teplôt - môže sa kondenzovať voda na stenách PVC obalu a následne by sa mohol obsah znehodnotiť alebo aj splesnivieť . Spotrebujte najlepšie do 12 mesiacov od zakúpenia.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Mlsavé doplnky
Hmotnosť: 0.18 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: