Brav a krava

Kód: 1815
€4,20 €3,50 bez DPH €0,42 / 100 g
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
26.6.2024

Obsah: 50% bravčová svalovina, 30% bravčová chrupavka, 20% hovädzie pľúca

Veľkosť balenia: 1 kg

Detailné informácie

Podrobný popis

Bravčové mäso je v našich končinách veľmi obľúbené a to nie len vďaka dobrej dostupnosti, ale aj pre jeho vlastnosti. V porovnaní s hovädzinou je bravčovina tučnejšia a má vyššiu energetickú hodnotu. Aj keď v porovnaní s ostatnými druhmi mäsa je bravčové o čosi chudobnejšie na vitamíny a minerály, obsahuje dostatočné množstvo vitamínov skupiny B a minerálov - zinok, horčík a draslík. Bielkoviny v bravčovine sú ťažšie stráviteľné, ako napr. v hydine alebo rybách. Veľkým plusom bravčoviny je však vyšší podiel tuku, ktorý dodává telu potrebnú energiu a zvyšuje vstrebateľnosť vitamínu A, ktorý sa nachádza napr. v mrkvi. 

Chrupavky sa skladajú z kolagénových vlákien, ktoré obsahujú glukosaminoglykanoly, chondroitín a kyselinu hyaluronovú. Obsahují aj vápnik, ale v porovnaní s kosťami nižšie množstvo. Skrmovanie chrupaviek je mimoriadne prospešné na stav zubov, pretože zviera je nútené prežúvať. Bravčové chrupavky obsahujú všetky živiny nevyhnutné pre zdravý vývin kĺbov a chrupaviek v najprirodzenejšeja najlepšie stráviteľnej forme.
Hovädzie pľúca majú síce nízku výživovú hodnotu, avšak sú významným zdrojom vápnika, obsahují množstvo kvalitných proteínov a kolagénu.   Sú skvelé pri kŕmení psíkov s nadváhou, ktorí potrebujú nejaké to kilo zhodiť, prípadne pre psíkov so zníženou pohybovou aktivitou. Taktiež sú výbornou igredienciou do psích domácich pamlskov. 

Vhodné pre: 
Balíček sa hodí pre všetky vekové kategórie psov. Začiatočníkom môžeme tento balíček zaradiť do jedálnička ku koncu druhého týždňa BARFovania. Vďaka vyššiemu obsahu tuku je tento balíček veľmi vhodný pre psov, ktorí potrebujú pribrať na váhe a tých, ktorí potrebujú doplniť energiu z dôvodu športu alebo v zimnom období. Zdravým psom môžeme podávať bravčové mäso 2x týždenne.

Nevhodné alebo menejvhodné pre:
Bravčové mäso je nevhodné pre psov s ochorením pečene, obličiek, slinivky. Nepodávame ho ani pri hnačkách alebo tráviacich problémoch. Vďaka vyššiemu obsahu tuku sa bravčové mäso nepodáva ani psom na redukčnej diéte.

Balenie:
Mleté surové mäso určené na kŕmenie psov a iných domácich šeliem. Výhodou plochého PE/PP obalu je dobrá skladovateľnosť (zaberá v mraziaku minimum miesta) možnosť celkom ľahko z neho odlomiť a rozmraziť len časť.. Všetky použité suroviny sú v potravinárskej kvalite.

Dodatočné parametre

Kategória: Mäsové komplety
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: