Brav komplet s chrupavkou

Kód: 747
€4,20 €3,50 bez DPH €0,42 / 100 g
Skladom (9 ks)
Môžeme doručiť do:
26.6.2024

Obsah: 30% bravčová svalovina, 30% bravčové chrupavky, 20% zelenina, 10% ovocie, 10% bravčové pľúca.

Veľkosť balenia: 1kg

Detailné informácie

Podrobný popis

Bravčové mäso je v našich končinách veľmi obľúbené a to nie len vďaka dobrej dostupnosti, ale aj pre jeho vlastnosti. V porovnaní s hovädzinou je bravčovina tučnejšia  a má vyššiu energetickú hodnotu. Aj keď v porovnaní s ostatnými druhmi mäsa je bravčové o čosi chudobnejšie na vitamíny a minerály, obsahuje dostatočné množstvo vitamínov skupiny B a minerálov - zinok, horčík a draslík. Bielkoviny v bravčovine sú Ťažšie stráviteľné, ako napr. v hydine alebo rybách. Veľkým plusom bravčoviny je však vyšší podiel tuku, ktorý dodává telu potrebnú energiu a zvyšuje vstrebateľnosť vitamínu A, ktorý sa nachádza napr. v mrkvi. 

Chrupavky sa skladajú z kolagénových vlákien, ktoré obsahujú glukosaminoglykanoly, chondroitín a kyselinu hyaluronovú. Obsahují aj vápnik, ale v porovnaní s kosťami nižšie množstvo. Skrmovanie chrupaviek je mimoriadne prospešné na stav zubov, pretože zviera je nútené prežúvať. Bravčové chrupavky obsahujú všetky živiny nevyhnutné pre zdravý vývin kĺbov a chrupaviek v najprirodzenejšeja najlepšie stráviteľnej forme.

Bravčové pľúca obsahujú zostatkový vzduch, vďaka čomu psa zasýtia, pričom kalorický príjem významne nezvyšujú. Často sa využívají pri dopĺňaní vnútorností v strave psov redukčných diétach. Obsahujú vitamíny skupiny B a vitamín C, z minerálov jód, sodík, zinok, molybdén, meď, železo, horčík, mangán a selén.

Pridaná zelenina a ovocie robia tento balíček vyváženým kompletom. 

Vhodné pre: Ndýchané prasiatko je mäsový komplet pre všetky vekové kategórie psovZačiatočníci ho môžu zaradiť do jedálnička na konci druhého týždňa prechodu na surovú stravu. Vďaka vyššiemu obsahu tuku je tento balíček vhodný pre psy, ktoré potrebujú pribrať a tiež pre tých, so zvýšeným výdajom energie (šport alebo celoročne vonku chované psy v zimnom období)Zdravým psom možeme podávať bravčovinu 1 - 2 x týždenne.

Nevhodné alebo menej vhodné: Bravčové mäso je nevhodné pre psov s ochorením pečene, obličiek, slinivky. Nepodávame ho ani pri hnačkách alebo  tráviacich problémoch. Vďaka vyššiemu obsahu tuku sa bravčové mäso nepodáva ani psom na redukčnej diéte.

Dodatočné parametre

Kategória: Hotová mlska
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: