Bravčová slinivka

Kód: 2985
€6,30 €5,25 bez DPH
Dostupné do týždňa
Položka bola vypredaná…

Obsah: Bravčová slinivka v celku

Váha balenia: 400g

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlavnou zložkou je bravčová slinivka (pankreas). Tento balíček je vyrobený predovšetkým pre psov s ochorením pankreasu, kedy pankreas netvorí dostatok tráviacich enzýmov.
Takto choré zviera trpí väčšinou na dlhotrvajúce tráviace problémy a chudne, celkovo nie je v dobrej kondícii.

Pred nasadením bravčovej pankreasu odporúčame vždy konzultáciu s vašim ošetrujúcim veterinárnym lekárom – jedná sa o liečbu konkrétneho ochorenia a spolupráca je nutná.

Aktivita enzýmov obsiahnutých v bravčovej pankrease v mrazenom stave je 3 mesiace. Vždy kontrolujte dátum výroby, a pokiaľ od neho uplynuli viac ako 3 mesiace, tak tento balíček nepoužívajte. Rozmrazte si vždy len také množstvo pankreasu, ktoré počas 1-2 dní spotrebujete.
Pozor pankreas nikdy sprudka neohrievajte (ani v mikrovlnnej rúre) – pôsobenie vyšších teplôt deaktivuje obsiahnuté enzýmy.

Stanovenie dávky:
Odporúča sa najskôr nasadiť vyššiu dávku a tú prípadne postupne po troškách znižovať. Každý pes môže potrebovať iné množstvo pankreasu na efektívne trávenie ako iný.
1) Všeobecne sa dá povedať, že pes s úplnou dysfunkciou pankreasu potrebuje 9g pankreasu na 1 kg svojej vlastnej hmotnosti. Správnu dávku teda získate tým, že vynásobíte váhu svojho psa v kilogramoch číslom 9 a získate potrebné množstvo pankreasu na jedno kŕmenie v gramoch.

2) Pes s čiastočne zachovanou funkciou pankreasu môže mať dávku nižšiu. Minimálna dávka je 3g pankreasu na 1 kg hmotnosti psa. Dávku teda spočítate tak, že váhu svojho psa v kilogramoch vynásobíte číslom 3 a získate potrebné množstvo pankreasu na jedno kŕmenie v gramoch.

Dávku vždy přizpůsobte svému psu a postupně jí upravujte.   

Analytické hodnoty: 
Analytické hodnoty: vlhkosť 65,1%, bielkoviny 16%, sacharidy 0%, tuky 18%, vláknina 0%, popol 0,9%

Balenie:
Mleté surové mäso určené na kŕmenie psov a iných domácich šeliem. Výhodou plochého PE/PP obalu je dobrá skladovateľnosť (zaberá v mraziaku minimum miesta) možnosť celkom ľahko z neho odlomiť a rozmraziť len časť.. Všetky použité suroviny sú v potravinárskej kvalite.

Dodatočné parametre

Kategória: Bravčové vnútornosti
Hmotnosť: 0.4 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: