Bravčový komplet s červenou repou

Kód: 7785/0-4 7785/1 K Zvoľte variant
€3,20 €5,70 od €3,20 €2,67 bez DPH €4,75 bez DPH od €2,67 bez DPH €0,80 / 100 g €0,57 / 100 g
Skladom (5 ks) Dostupné do týždňa Zvoľte variant
Variant
Môžeme doručiť do:
17.4.2024 - Zvoľte variant

Obsah: Bravčová svalovina, bravčová koža, červená repa

Váha balenia: 1kg

Detailné informácie

Podrobný popis

Bravčové mäso radíme medzi tzv. tmavé mäso. Hlavnou zložkou je bravčová svalovina.
Bravčové mäso má u nás veľkú tradíciu predovšetkým vďaka dobrej dostupnosti tohto mäsa, ale aj vďaka tomu, že mäso je jemné, krehké a chutné. Bravčové mäso je oproti hovädziemu mäsu viac tučné a má teda vyššiu energetickú hodnotu – je to spôsobené tým, že medzi svalovými vláknami je viac tuku. Z vitamínov môžeme menovať vitamíny skupiny B a z minerálov je zaujímavé množstvo zinku, horčíka a draslíka. V porovnaní s inými druhmi mäsa obsahuje bravčové mäso menej vitamínov a minerálov. Veľkým plusom bravčového mäsa je naopak vyšší obsah tuku, ktorý dodáva telu potrebnú energiu.
Ďalšou zložkou balíčka sú bravčové kože. Koža obsahujú veľké množstvo kolagénu prospešného pre funkciu pohybového aparátu a taktiež obsahujú vyššie množstvo tuku, než mäso samotné.

Rastlinnou zložkou tohto kompletu je červená repa. Červená repa je obľúbenou koreňovou zeleninou vďaka svojim mnohým pozitívnym účinkom na organizmus. V červenej repe nájdeme veľké množstvo sodíka, draslíka, vápnika, horčíka, železa, vitamínu C, vitamínu B, kyseliny listovej a rastlinných látok, ako je napr. betaín a betacyanín. Vďaka svojmu zloženiu pôsobí červená repa ako antioxidant a pomáha detoxikovať organizmus od škodlivých látok. Pozitívny vplyv má červená repa na stav ciev, nervov, očí, kože, na funkciu pečene a tiež na imunitný systém.

Tento komplet neobsahuje kosti, a preto je nutné počítať s tým pri tvorbe jedálnička.

Vhodné pre:
Tento balíček sa hodí takmer pre všetky vekové kategórie psov. Vďaka vyššiemu obsahu tuku sa hodí aj pre dojčiace sučky, rastúce psy, psy so zvýšenou záťažou a psy, ktorí potrebujú pribrať alebo doplniť energiu napr. na zimu. Zdravým psom môžeme podávať 1x alebo 2x týždenne.

Nevhondé alebo menej vhodné pre:
Naopak sa nehodí pre psov s horšou funkciou obličiek, pečene, pankreasu, pre psov s problematickým trávením alebo nadváhou a pre psov trpiacich na močové kamene.

Balenie: 
Mäso je mleté a zabalené v plochom PE/PP obale. Výhodou tohto balenia je dobrá skladovateľnosť, pretože zaberá v mrazničke málo miesta a zároveň je možné celkom ľahko zlomiť a rozmraziť len časť balíčka. Všetky použité suroviny zodpovedajú potravinárskej kvalite.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: