Bravčový komplet s držkami

Kód: 7884/0-4 7884/1 K Zvoľte variant
€3,20 €5,99 od €3,20 €2,67 bez DPH €4,99 bez DPH od €2,67 bez DPH €0,80 / 100 g €0,60 / 100 g
Dostupné do týždňa Dostupné do týždňa Zvoľte variant
Variant

Obsah: bravčová svalovina, hovädzie držky, bravčová koža

Váha balenia: 1kg

Detailné informácie

Podrobný popis

Bravčové mäso radíme medzi tzv. tmavé mäso. Hlavnou zložkou je bravčová svalovina.
Bravčové mäso má u nás veľkú tradíciu predovšetkým vďaka dobrej dostupnosti tohto mäsa, ale aj vďaka tomu, že mäso je jemné, krehké a chutné. Bravčové mäso je oproti hovädziemu mäsu viac tučné a má teda vyššiu energetickú hodnotu – je to spôsobené tým, že medzi svalovými vláknami je viac tuku. Z vitamínov môžeme menovať vitamíny skupiny B a z minerálov je zaujímavé množstvo zinku, horčíka a draslík. V porovnaní s inými druhmi mäsa obsahuje bravčové mäso menej vitamínov a minerálov. Veľkým plusom bravčového mäsa je naopak vyšší obsah tuku, ktorý dodáva telu potrebnú energiu.
Ďalšou zložkou balíčka sú bravčové kože. Koža obsahujú veľké množstvo kolagénu prospešného pre funkciu pohybového aparátu a taktiež obsahujú vyššie množstvo tuku, než mäso samotné.
Ďalšou zložkou tohto balíčka sú hovädzie neprané držky. Ide o jeden z predžalúdkov hovädzieho dobytka, ktorý obsahuje aj čiastočne natrávené rastlinné krmivo hovädzieho dobytka. Vďaka tomu, že už v bachore hovädzieho dobytka prebehlo čiastočné trávenie, sú tieto rastlinné zložky dobre stráviteľné aj pre psov a sú výborným zdrojom enzýmov, vitamínov a tiež vlákniny. Neprané držky zaraďujeme do psieho jedálnička minimálne 1x týždenne, a pokiaľ pes odmieta zeleninu, tak podávame držky častejšie. Hovädzí bachor na svoju tráviacu funkciu potrebuje symbiózu s tráviacimi baktériami, ktorých tam žije asi 60 druhov. Tieto prospešné baktérie sa v bachore množia a zaisťujú predovšetkým trávenie celulózy a produkujú aj vitamíny skupiny B. Hovädzie držky majú dosť typický pach po natrávenom krmive a mnohým chovateľom toto vadí. Držky sa pomerne zle krájajú, preto iste väčšina chovateľov uvíta už spracovanú podobu v úhľadnom balíčku, kde sú držky už mleté.

Tento komplet neobsahuje kosti, a preto je nutné počítať s tým pri tvorbe jedálnička.

Vhodné pre: 
Tento balíček sa hodí takmer pre všetky vekové kategórie psov. Vďaka vyššiemu obsahu tuku sa hodí aj pre dojčiace sučky, rastúce psy, psy so zvýšenou záťažou a psy, ktorí potrebujú pribrať alebo doplniť energiu napr. na zimu.Zdravým psom môžeme podávať 1x alebo 2x týždenne.

Nevhodné alebo menej vhodné pre:
Naopak sa nehodí pre psov s horšou funkciou obličiek, pečene, pankreasu, pre psov s problematickým trávením alebo nadváhou a pre psov trpiacich na močové kamene.

Balenie:
Mäso je mleté a zabalené v plochom PE/PP obale. Výhodou tohto balenia je dobrá skladovateľnosť, pretože zaberá v mrazničke málo miesta a zároveň je možné celkom ľahko zlomiť a rozmraziť len časť balíčka. Všetky použité suroviny zodpovedajú potravinárskej kvalite.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: