Bravčový komplet

Kód: 1995/0-4 1995/1 K Zvoľte variant
€3,50 €4,20 od €3,50 €2,92 bez DPH €3,50 bez DPH od €2,92 bez DPH €0,88 / 100 g
Skladom (3 ks) Dostupné do týždňa Zvoľte variant
Variant
Môžeme doručiť do:
17.4.2024 - Zvoľte variant

Obsah: Bravčová svalovina, bravčové pľúca, mrkva, čínska kapusta, jablko

Váha balenia: 1kg 

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlavnou zložkou bravčového kompletu je bravčová svalovina a bravčové pľúca.
Bravčové mäso má u nás veľkú tradíciu predovšetkým vďaka dobrej dostupnosti tohto mäsa, ale aj vďaka tomu, že mäso je jemné, krehké a chutné. Bravčové mäso je oproti hovädziemu mäsu viac tučné a má teda vyššiu energetickú hodnotu – je to spôsobené tým, že medzi svalovými vláknami je viac tuku. Z vitamínov môžeme menovať vitamíny skupiny B a z minerálov množstvo zinku, horčíka a draslíka. V porovnaní s inými druhmi mäsa obsahuje bravčové mäso menej vitamínov a minerálov. Bielkoviny v bravčovom mäse sú horšie stráviteľné ako napr. v mäse hydiny alebo rýb. Veľkým plusom bravčového mäsa je naopak vyšší obsah tuku, ktorý dodáva telu potrebnú energiu a zvyšuje vstrebateľnosť vitamínu A obsiahnutého v mrkve. Aby bolo kŕmenie surovou stravou vyvážené, je potrebné zaraďovať do jedálnička aj vnútornosti, medzi ne pľúca rozhodne patria. Pľúca obsahujú aj zvyškový vzduch a tým sú "nadýchané" a dobre tak zasýtia. Vďaka obsahu chrupavkových priedušiek sú pľúca obzvlášť vhodné pre rastúce psy alebo staršie psy s pohybovými problémami.

Rastlinnú zložku tvorí mrkva, čínska kapusta a jablká.Mrkva je hodnotnou súčasťou jedálnička predovšetkým kvôli obsahu vitamínov, predovšetkým vitamínu A (v mrkve je obsiahnutý jeho prekurzor = provitamín betakarotén). Vitamín A je tradične používaný na zlepšenie zdravia oka, kože a srsti. Mrkva tiež obsahuje rastlinné pektíny, čo sú látky, ktoré zlepšujú stav črevnej sliznice a tým dochádza k efektívnejšiemu tráveniu a využitiu živín z krmiva. Čínska kapusta je zelenina s nízkou energetickou a vysokou výživovou hodnotou. Obsahuje predovšetkým vitamín C, ďalej je zdrojom vitamínov skupiny B. Z minerálov môžeme menovať draslík, horčík, vápnik, železo a menšie množstvo sodíka.Jablká obsahujú ovocné cukry a pektíny, ktoré zlepšujú trávenie a samozrejme aj vitamín C.

Tento balíček neobsahuje kosti, preto je nutné to zohľadniť pri zostavovaní jedálnička.

Vhodné pre: 
Balíček sa hodí pre všetky vekové kategórie psov už od šteňacieho veku. Začínajúcim BARFárom podávame až ku koncu tretieho týždňa. Zdravým psom môžeme podávať 1x alebo 2x týždenne.

Nevhodné alebo menejvhodné pre:
Bravčový komplet sa neodporúča u psov so zlou funkciou pečene, obličiek alebo pankreasu.

Balenie:
BARF - BRAVČOVÝ KOMPLET je mleté surové mäso určené na kŕmenie psov a iných domácich šeliem. Mäso je mleté a zabalené v plochom PE/PP obale. Výhodou tohto balenia je dobrá skladovateľnosť, pretože zaberá v mrazničke málo miesta a zároveň je možné celkom ľahko zlomiť a rozmraziť len časť balíčka. Všetky použité suroviny zodpovedajú potravinárskej kvalite.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: