Hovädzia mäsová zmes Baryk 1,3kg

Kód: 1047
€3,50 €2,92 bez DPH €0,27 / 100 g
Skladom (8 ks)
Môžeme doručiť do:
4.6.2024

Obsah: hovädzí orez hrubomletý, bravčový orez hrubomletý, bravčové droby

1,3 kg

Detailné informácie

Podrobný popis

Hovädzie mäso radíme medzi tzv. tmavé mäso. Patrí medzi biologicky veľmi hodnotné druhy mäsa, pretože obsahuje široké spektrum esenciálnych aminokyselín (stavebné kamene bielkovín), vyššie množstvo železa, zinku a vitamínu B 12. Oproti mäsu bravčovému obsahuje hovädzie mäso viac bielkovín a menej tuku. Hovädzie mäso je prínosom aj vďaka obsahu kolagénu, ktorý má pozitívny vplyv na stav kĺbov, kože, srsti, pazúrov, väzov a šliach.

Bravčové mäso je v našich končinách veľmi obľúbené a to nie len vďaka dobrej dostupnosti, ale aj pre jeho vlastnosti. V porovnaní s hovädzinou je bravčovina tučnejšia  a má vyššiu energetickú hodnotu. Aj keď v porovnaní s ostatnými druhmi mäsa je bravčové o čosi chudobnejšie na vitamíny a minerály, obsahuje dostatočné množstvo vitamínov skupiny B a minerálov - zinok, horčík a draslík. Bielkoviny v bravčovine sú ťažšie stráviteľné, ako napr. v hydine alebo rybách. Veľkým plusom bravčoviny je však vyšší podiel tuku, ktorý dodává telu potrebnú energiu a zvyšuje vstrebateľnosť vitamínu A, ktorý sa nachádza napr. v mrkvi.
Balíček bravčové hrubomleté s drobmi obsahuje okrem bravčového orezu mletého aj bravčovú pečeň (zdroj železa a vit. A a D), bravčové obličky (zdroj vitamínu B) a bravčové pľúca (významný zdroj vápnika). Vnútornosti majú vysoký obsah minerálnych látok (železo, vápnik, fosfor), vitamínov (A, B, D) a plnohodnotných bielkovín (približne 17 %). Preto sú v jedálničku psa veľmi dôležité a mali by tvoriť zhruba 10-20% celkovej kŕmnej dávky.

Dodatočné parametre

Kategória: Hovädzie mäso
Hmotnosť: 1.3 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: