Hovädzie droby mix

Kód: 1038/1 1038/2 Zvoľte variant
€1,80 €2,70 od €1,80 €1,50 bez DPH €2,25 bez DPH od €1,50 bez DPH €0,45 / 100 g €0,27 / 100 g
Skladom (4 ks) Dostupné do týždňa Zvoľte variant
Variant
Môžeme doručiť do:
27.2.2024 - Zvoľte variant

Obsah: hovädzia pečeň, hovädzí ľadviny, hovädzie pľúca, hovädzie srdce

Váha balenia: 400g, 1kg

Balenie: Plochý štvorec cca. 13 x 13 x 1 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Hovädzie droby mix obsahujú hovädziu pečeň, srdce, pľúca a ľadviny. Aby bolo kŕmenie surovou stravou naozaj vyvážené, je potrebné zaraďovať do jedálnička aj vnútornosti. Pečeň obsahuje mnoho kvalitných živín, a preto je vo výžive veľmi potrebná. Keďže sa je dná o hlavný detoxikačný orgán v tele, môže obsahovať rôzne splodiny metabolizmu a ďalšie látky. Napriek tomu je veľmi potrebná pre správnu výživu, pretože vďaka obsahu tuku sú v pečeni dobre naviazané vitamíny rozpustné v tukoch - vitamín A, D, E a K. Obsahuje aj vitamín C a cholín. Pečeň ako zásobný orgán je bohatá aj na stopové prvky a minerály (draslík, fluor, fosfor, mangán, horčík, jód, kobalt, meď, zinok, železo, sodík, vápnik, selén). Na rozdiel od iného mäsa obsahuje cukry v podobe glykogénu. Pečeň samostatne pôsobí preháňajúco a neodporúča se kŕmiť iba nou samotnou.

Hovädzie srdce je svojou štruktúrou svalovina s výborným aminokyselinovým zložením a vyšším obsahom taurínu, ktorý je dôležitý pre dobrý zrak a nervový systém. Srdečný sval obsahuje aj dôležité minerály ako je draslík, fluór, fosfor, horčík, jód, kobalt, mangán, meď, selén, vápnik, zinok a železo.

Pľúca sú vďaky obsahu vzduchu objemné, ale nedodávajú príliš veľa energie, takže psíka dobre zasýtia.

Ľadviny slúžia v organizme ako detoxikačný orgán, preto krmíme iba ľadvinami mladších zdravých zvierat. Obsahujú vitamíny skupiny B, vitamín C, D, A, E a K. Sú bohaté aj na minerály - vyšší je napr. obsah sodíka, draslíka, horčíka, medi, zinku a železa.

Tento balíček neobsahuje kosti, preto je nutné to zohľadniť pri zostavování jedálnička. Hovvädzími drobmi nikdy nekŕmime samostatne - droby tvoria ideálne 10-15% kŕmnej dávky a kombinujú sa s kosťami a svalovinou.

Pre koho je vhodný: Balíček je vhodný pre všetky vekové kategórie psov. Hovädzie vnútornosti podávame psom 2x až 4x do mesiaca.

Pre koho nie je vhodný: Nikdy nepodávame vnútornosti psom s ochorením ľadvín, pečene a slinivky!!!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: