Kačací a bravčový komplet bez zeleniny

Kód: 1023/0-4 1023/1 K Zvoľte variant
€3,50 €6,95 od €3,50 €2,92 bez DPH €5,79 bez DPH od €2,92 bez DPH €0,88 / 100 g €6,95 / 1 kg
Dostupné do týždňa Dostupné do týždňa Zvoľte variant
Variant

Obsah: kačacia svalovina, kačacia kosť, bravčový hrtan a pľúca, bravčové srdce

Váha balenia: 400g, 1kg

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlavnou zložkou je kačacie mäso a kosti, bravčový hrtan, bravčové pľúca a bravčové srdce. Kačku určite ocenia majitelia psov alergikov, pretože práve kačacie mäso radíme k druhom, ktoré alergie na krmivo príliš často nevyvolávajú. V porovnaní s mäsom kuriat obsahuje menej bielkovín a viac tuku. Obsahuje 3x viac železa a 2x viac vitamínu B1 a B2. Výkrm kačiek je o nieco dlhší než výkrm kuriat, ale i tak je výrazne kratší, ako výkrm veľkých hospodárskych zvierat, ktoré majú logicky kde viac zaťaženú pečeň nahromadenými látkami metabolismu. Môžeme teda povedať, že kačacie mäso je zdravé a veľmi vhodné na kŕmenie, ale je nutné brať ohľad na vyšší obsah tuku. Oproti chudšiemu kuraciemu mäsu obsahuje dostatok vitamínov a minerálov - najmä vitamíny skupiny B, vitamín C a v pečeni predovšetkým vitamíny E a A, ale tiež cholín (dôležitý pre nervový systém) a ďalej minerály (draslík, fosfor, horčík, zinok, kobalt, vápnik, mangán, meď a železo).

Bravčové srdce je svojou štruktúrou svalovina s výborným aminokyselinovým zložením a vyšším obsahom taurínu, ktorý je dôležitý pre dobrý zrak a nervový systém. Srdečný sval obsahuje aj dôležité minerály ako je draslík, fluór, fosfor, horčík, jód, kobalt, mangán, meď, selén, vápnik, zinok a železo. Pľúca sú vďaka obsahu vzduchu objemné, ale nedodávajú príliš veľa energie, takže psíka dobre zasýtia. Hrtany a priedušnice sú tvorené elastickým chrupavčitým tkanivom a okolo sa nachádzajú krátke svalové vlákna. Chrupavky sú zložené predovšetkým z kolagennových vláken, ktoré sú prepojené hmotou s obsahom glukosaminoglykánov, chondroitínu a kyseliny hyaluronovej. Chrupavky obsahujú aj vápnik, ale v porovnaní s kosťami nižšie množstvo. Kŕmenie chrupaviek je prospešné pre udržiavanie zubov a núti zviera žuť. V porovnaní s preparátmi na podporu kĺbov, obsahujú bravčové chrupavky všetky živiny nutné pre zdravé kĺby a chrupavky v tej nejlepšie stráviteľnej a prirodzenej forme.

Tento balíček obsahuje kosti i svalovinu, tvorí teda vyváženú kŕmnu dávku, ku ktorej nie je potreba nič ďalšie pridávať.

Pre koho je vhodný: Komplet sa hodí pre všetky vekové kategórie psov. Je výborný pre  doplnenie energie psov vo vyššej záťaži, kojacím fenám alebo psom v zimnom období, rovnako aj pre psy v raste a psích športovcov. Zdravým psom môžeme podávať 1x nebo 2x týždenne.

Pre koho sa nehodí:  Tento komplet se neodporúča u psov so zlou funkciou pečene, ľadvín alebo slinivky. Komplet tiež nie je príliš vhodný pro psy na redukčnej diéte.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: