Morčací a bravčový komplet bez zeleniny

Kód: 1950/0-4 1950/1 K Zvoľte variant
€3,60 €5,65 od €3,60 €3 bez DPH €4,71 bez DPH od €3 bez DPH €0,90 / 100 g
Dostupné do týždňa Dostupné do týždňa Zvoľte variant
Variant

Obsah: Morčacia svalovina, morčacie kosti, bravčový hrtan, pľúca a srdce

Váha balenia: 400g, 1kg

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlavnou zložkou je morčacie mäso a kosti doplnené o bravčovú tracheu, pľúca a srdce. Morčacie mäso všeobecne patrí medzi mäso hydiny, je ľahko  stráviteľné obsahuje veľmi kvalitné dobre využiteľné bielkoviny. Výkrm moriek trvá dlhšie, než výkrm kuriat, preto je mäso "vyzretejšie". Na druhej strane je výkrm moriek kratší, ako napr. prasiat a skotov, u ktorých môže byť v mäse vyššie množstvo reziduí rôznych látok a liečiv nazbieraných behom dlhšej doby života. Oproti kuraciemu mäsu je morčacie mäso bohatšie na vitamíny a minerály. Z vitamínov obsahuje široké spektrum vitamínov skupiny B a vitamín C a A. Z minerálov v ňom nájdeme draslík, fosfor, horčík, mangán, meď, sodík, vápnik, zinok a železo. Morka sama o sebe je svojou veľkosťou vhodnou súčasťou jedálničku psa, pokiaľ si predstavíme, čím by sa prípadne živil v prírode.

Bravčové pľúca obsahujú zbytkový vzduch a tým pádom psa zasýtia, pričom príjem kalórií nie je príliš vysoký. Pľúca se často využívajú pre psy, ktoré sú na redukčnej diéte. Nutrične sú bohaté na vitamíny skupiny B a vitamín C, z minerálov na jód, sodík, zinok, molybdén, meď, železo, horčík, mangán a selén. Trachea (dýchacia trubica), je tvorená prevažne chrupavkami a má trubicovitý tvar. Chrupavky sú obalené okolitými krátkymi svalmi, a proto sú veľmi vhodné   pre psy v raste, alebo naopak pre staršie psíky s pohybovými problémami. Bravčové srdce je svojou štruktúrou svalovina s výborným aminokyselinovým zložením a vyšším obsahom taurínu, ktorý je dôležitý pre zrak a nervový systém. Srdečný sval obsahuje aj dôležité minerály, ako je draslík, fluór, fosfor, horčík, jód, kobalt, mangán, meď, selén, vápnik, zinok a železo.

Tento balíček obsahuje kosti i svalovinu, tvorí teda vyváženú kŕmnu dávku, ku ktorej nie je potreba nič ďalšie pridávať.

Vhodný pre:
Komplet je vhodný pre všetky vekové kategórie psov. Začínajúcim BARFerom podávame až na konci druhého týždňa. Zdravým psom môžeme podávať 2x alebo 3x týždenne.

Pro koho je NEvhodný alebo menej vhodný:
Komplet sa neodporúča psom so zlou alebo zníženou funkciou pečene alebo slinivky. U psov s ochorením ľadvín môžeme tento komplet zaradiť 1x týždenne.

Analytické hodnoty:
vlhkosť 74,9%, bielkoviny 17,2%, sacharidy 0%, tuky 5,3%, vláknina 0%, popol 2,6%

Balenie:
Morčací komplet s bravčovinou bez zeleniny je mleté surové mäso určené na kŕmenie pso a iných domácich šeliem. Mäso je mleté a zabalené v plochom PE/PP obale. Výhodou tohoto balenia je dobrá skladovateľnosť, pretože zaberá v mraziaku minimum miesta a zároveň je možné celkom ľahko z neho ulomiť a rozmraziť len časť balíčku. Všetky použité suroviny sú v potravinárskej kvalite.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: