Bravčový komplet s pšenom

Kód: 7917/1KG 7917/0-5 Zvoľte variant
€6,90 €3,70 od €3,70 €5,75 bez DPH €3,08 bez DPH od €3,08 bez DPH €0,69 / 100 g €0,74 / 100 g
Dostupné do týždňa Dostupné do týždňa Zvoľte variant
Variant

Obsah: Bravčový orez 37,5%, bravčové kosti 14%, hovädzie srdce 7%, hovädzie pľúca 6%, brokolica 6%, hovädzia pečeň 5%, mango 5%, uhorka 5%, mrkva 4,5%, čučoriedky 4,5%, pšeno 4%

Veľkosť balenia: 500g / 1kg

Detailné informácie

Podrobný popis


Bravčové mäso je v našich končinách veľmi obľúbené a to nie len vďaka dobrej dostupnosti, ale aj pre jeho vlastnosti. V porovnaní s hovädzinou je bravčovina tučnejšia a má vyššiu energetickú hodnotu. Aj keď v porovnaní s ostatnými druhmi mäsa je bravčové o čosi chudobnejšie na vitamíny a minerály, obsahuje dostatočné množstvo vitamínov skupiny B a minerálov - zinok, horčík a draslík. Bielkoviny v bravčovine sú ťažšie stráviteľné, ako napr. v hydine alebo rybách. Veľkým plusom bravčoviny je však vyšší podiel tuku, ktorý dodává telu potrebnú energiu a zvyšuje vstrebateľnosť vitamínu A, ktorý sa nachádza napr. v mrkvi. 

Bravčové kosti sú zdrojom kolagénu, vápnika a fosforu. Priaznivo pôsobia na kĺby a kosti.
Hovädzie srdce je svojou štruktúrou svalovina s výborným aminokyselinovým zložením a vyšším obsahom taurínu, ktorý je dôležitý pre dobrý zrak a nervový systém. Srdcový sval obsahuje aj dôležité minerály ako je draslík, fluór, fosfor, horčík, jód, kobalt, mangán, meď, selén, vápnik, zinok a železo.
Pľúca obsahujú aj zvyškový vzduch a tým sú "nadýchané" a dobre tak zasýtia aj psíkov na redukčnej diéte alebo večnej hladovke. Vďaka obsahu chrupavkových priedušiek sú pľúca obzvlášť vhodné pre rastúce psy alebo staršie psy s pohybovými problémami. Z vitamínov pľúca obsahujú vitamíny skupiny B, vitamín C, E a A a z minerálov sú pľúca zaujímavé obsahom vápnika a železa. 
Hovädzia pečeň má nízky obsahu tuku a je veľmi bohatá na bielkoviny. Obsahuje stopové prvky, vitamíny A,B,D,E a minerálne látky, ako napr. železo. Je veľmi dobre stráviteľná.

Brokolica -  flavíny a predovšetkým sulforaphan znižujú riziko vzniku rakoviny, vysoké množstvo karoténu posilňuje nervy, má priaznivý vplyv na dobrý zrak a pokožku. Obsahuje vápnik pre pevné kosti.
Mango - 
je nabité prospešnými vitamínmi a minerálmi. Má obzvlášť vysoký obsah vitamínu C. To je vynikajúce pre podporu imunitného systému tela a pre zdravý rast. Dužina manga obsahuje aj rôzne karotenoidy vrátane betakaroténu, ktorý môže pôsobiť ako antioxidant, a má tiež vysoký obsah vitamínu B9 (folát).
Uhorka - pôsobia močopudne a vďaka prebytku zásaditosti uvoľňujú močovinu. Väčšina vitamínov a minerálnych látok je ukrytá v šupke, odkrojíme len horké konce.
Mrkva - obsahuje pektín, ktorý v tráviacom trakte nabobtná do hlienu a chráni tak žalúdočnú a črevnú sliznicu. Betakarotén sa stará o zdravie očí, kože a srsti. Pektíny a karotény predchádzajú vzniku rakoviny. Môžeme podávať denne, vždy pridávame olej, pretože vitamíny, obsiahnuté v mrkve sú rozpustné v tukoch.
Čučoriedky - vysoký obsah vitamínov A, C a K. Sú plné minerálov vrátane vápnika, fosforu, draslíka a horčíka. Tieto minerály sú nevyhnutné pre rast kostí.

Pšeno - má vysokú výživovú hodnotu a tiež neobsahuje lepok. Je bohaté na vitamíny skupiny B, vlákninu a minerálne látky, ako draslík, horčík, fosfor, meď, železo a zinok. 

Vhodné pre:
Balíček sa hodí pre všetky vekové kategórie psov. Začiatočníkom môžeme tento balíček zaradiť do jedálnička ku koncu druhého týždňa BARFovania. Vďaka vyššiemu obsahu tuku je tento balíček veľmi vhodný pre psov, ktorí potrebujú pribrať na váhe a tých, ktorí potrebujú doplniť energiu z dôvodu športu alebo v zimnom období. Zdravým psom môžeme podávať bravčové mäso 2x týždenne.

Nevhodné alebo menejvhodné pre:
Bravčové mäso je nevhodné pre psov s ochorením pečene, obličiek, slinivky. Nepodávame ho ani pri hnačkách alebo tráviacich problémoch. Vďaka vyššiemu obsahu tuku sa bravčové mäso nepodáva ani psom na redukčnej diéte.

Balenie:
Mleté surové mäso určené na kŕmenie psov a iných domácich šeliem. Výhodou plochého PE/PP obalu je dobrá skladovateľnosť (zaberá v mraziaku minimum miesta) možnosť celkom ľahko z neho odlomiť a rozmraziť len časť.. Všetky použité suroviny sú v potravinárskej kvalite.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: